PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Skąd wziąć pieniądze na wesele?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-09-17 ZESPÓŁ MUZYCZNY OSCAR Oscar to profesjonalny zespół z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze muzycznej wszelkiego rodzaju imprez. Skład naszego zespołu tworzy czterech utalentowanych muzyków. Gdziekolwiek gramy stawiamy sobie zawsze za cel rozbawienie i roztańczenie publiczności. Zespoły weselne
Siemianowice Śląskie
2020-09-15 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
2020-09-10 Feel The Travel Opowiedzcie nam o swoich marzeniach, a my zrobimy wszystko, by Wasza podróż poślubna była niezwykle romantyczna i wyjątkowa. Nasza oferta obejmuje kraje takie jak m.in. Tajlandia, Indonezja, Filipiny, Kuba czy też Meksyk. Zapraszamy do kontaktu. Podróż poślubna
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Każdemu z nas się marzy wesele jak z bajki. Niektórym do szczęścia brakuje tylko grono najbliższych osób zaś innym potrzeba dużo, dużo więcej. Nie od dziś wiemy, że jest to spory wydatek, który musi wydać każda młoda para. Fundusze mogą nas ograniczać co do daty i nawet wesele planujemy z kilkuletnim wyprzedzeniem. A co jeśli chcemy wszystko zorganizować szybko lub nasze fundusze nie pozwalają nam na organizację podstawowych rzeczy? 

Wsparcie rodziców

Najpopularniejszym wsparciem podczas dużych wydatków weselnych są nasi rodzice. Jeśli nie całość poniesionych kosztów to chociaż znaczna część z nich może być finansowana przez nich. Ciężko powiedzieć czy to tradycja czy chęć pomocy, jednak od zawsze tak było i chyba będzie. Każdy rodzic chce pomóc swojemu dziecku przy jego najważniejszym dniu w życiu. Jeśli nie jesteśmy ograniczeni jakimikolwiek kosztami, to mamy ogromne szczęście. Możemy zrobić wesele takie jakie chcemy. Inaczej wygląda w przypadku jednak kiedy rodzice wspomogą nas do pewnej kwoty. W tym przypadku albo pozostałą część dokładamy od siebie lub ograniczamy wydatki, tak aby zmieścić się w kwocie od rodziców.

Te rozwiązanie może być najkorzystniejsze jednak może prowadzić do wielu przykrych spraw. Jeśli ktoś nam daje dużą sumę gotówki, to nie chce, żeby ona była wydana na niepotrzebne rzeczy. Rodzice mogą ingerować w organizację wesela, co nie dokońca może podobać się młodym. Kolejną wadą mogą być kłótnie pomiędzy rodzinami, która dała więcej itp. Nikt nie chce wejść w związek małżeński z konfliktami. Warto się zastanowić czy chcemy korzystać z pomocy mamy i taty.

Pożyczka na wesele

Te osoby, które nie mogą liczyć na wsparcie rodziny przy organizacji wesele mogą zasięgnąć po pożyczkę. Wiele jest dostępnych ofert więc każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, ile potrzebujemy. Czy to będzie 1000 zł czy nawet 50 000 zł. 

Co w przypadku, jeśli jeden z małżonków ma zadłużenia? Czy jest szansa na pożyczkę? Oczywiście, że tak. Pożyczka dla zadłużonych (https://pozyczka4you.pl/) jest dobrym wsparciem dla osób, które mają wpisy w bazach dłużników. Wystarczy znaleźć firmy, dla których nasz zły BIK nie będzie problemem. 

Grosz do grosza, czyli nasze oszczędności

Niezależność to dzisiaj popularne słowo i osoby w młodym wieku dążą do tego, aby nie być zależnym od nikogo. Pokazanie innym, że można zrobić wesele samemu jest czymś przyjemny i daje dużo satysfakcji. Dużo młodych par przez wiele miesięcy odkłada pieniądze na wymarzone wesele. Nie chcą oni pieniędzy od rodziców ani żadnych pożyczek. Te rozwiązanie jest dobre, jeśli faktycznie mamy z czego odkładać, a termin wesele mamy zarezerwowany na wiele lat do przodu. 

Z doświadczenia wiemy, że ciężko odłożyć tyle ile nam się wydaje, że wesele kosztuje. Z roku na rok koszty rosną i to co 2 lata temu kosztowało 1000zł teraz może kosztować 1500. Jednak bycie niezależnym jest silniejsze więc dla niektórych czas zbierania pieniędzy na wesele nie będzie przeszkodą.