wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Skąd popularność Jacka Daniels'a?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Skąd popularność Jacka Daniels'a?

Ciężko znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała o Whiskey Jack Daniel's. Logo tego produktu jest jedynym z najbardziej rozpoznawalnych na rynku alkoholowym. Jednak mało kto wie jak wyglądała historia tej marki.

Historia Jacka Daniels'a

Założyciel marki nazywał się Jasper Newton Daniel, jednak niezbyt przepadał za swoim imieniem, dlatego wolał aby nazywano go po prostu Jack. Jego dokładana data urodzenia nie jest znana, ponieważ jego akt urodzenia spłonął w czasie pożaru lokalnego sądu. Jednak zakłada się, iż Jack Daniel urodził się we wrześniu 1846 roku. Dlatego można powiedzieć, że mężczyzna osiągnął ogromny sukces, albowiem został licencjonowanym producentem alkoholu mając zaledwie 20 lat. Przyczyna jego śmierci jest nietypowa, albowiem zginął przez zakażenie, które wdało się w stopę Jacka, gdy ten uszkodził ją podczas mocnego uderzenia w sejf, jak zapomniał do niego kodu.

Historia marki

Po śmierci Jacka markę przejął jego krewny – Lem Motlov, który będąc senatorem stanu walczył o zniesienie prohibicji, aby móc wznowić produkcję whiskey. W ten sposób marka wróciła na dobre w roku 1947, a w roku 1956 destylarnia została sprzedana firmie Brown-Froman, która ma ją do dzisiaj. Jednocześnie firma Jack Daniel's jest pierwszą i najdłuższą oficjalnie zarejestrowaną destylarnią na terenie Stanów Zjednoczonych.

Destylarnia znajduje się w stanie Tennessee w USA, a dokładniej w miasteczku Lynchburg położonym w hrabstwie Moore. Ciekawą hipokryzją jest fakt, iż miejsce, z którego wywodzi się najbardziej legendarna whiskey świata to hrabstwo, w którym handel alkoholem jest zakazany. Z tego powodu w destylarni można kupić jedynie butelki kolekcjonerskie np. Jack Daniel's Monogram.

napoje-na-wesele-18181.jpg

Historia nazwy i butelki kultowej whiskey

Początkowo whiskey miała nazywać się "Belle of Lincoln". Nazwa miała pochodzić od przydomku przyrodniej siostry Jacka – Belphady nazywanej Bellą. Jednak zanim Daniel's podjął decyzję, to spotkał sklepikarza z Tullahoma, który powiedział mu, że zawsze marzył, aby mieć sieć siedmiu sklepów. Po tym wydarzeniu Daniel's postanowił zmienić nazwę swojej whiskey na "Jack Daniel's Old No 7". Nazwa zawiera przydomek i nazwisko twórcy. Słowo "old" sugeruje, iż alkohol jest destylowany według starej receptury, a liczba siedem nawiązuje do rozmowy ze sklepikarzem.

Sprawdź także: https://www.forfiterexclusive.pl/jack-daniels/

Whiskey początkowo występowała w kamionkowych dzbankach, jednak z czasem Daniel's postanowił zmienić je na szklane. Mężczyzna był bardzo wymagający i zaakceptował dopiero ostatnią butelkę zaproponowaną przez przedstawiciela huty. Była nią znana do dzisiaj odsłona Jack Daniels 1l w kwadratowej, pękatej flaszce.