wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Sezon na urlop
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2018-12-12 Karetą z końmi do ślubu * Autem retro do ślubu Oferujemy Państwu przejazd następującymi pojazdami: - Nestor Baron. Samochód jest stylizowany na lata 20-te i 30-te z muzyką z lat dwudziestych. - Kareta zaprzęgnięta w dwa siwe konie - to czteroosobowy, wyjazdowy powóz reprezentacyjny. Samochody ślubne
Warszawa
2018-12-12 Studio Foto-Video P.A. Ginter NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO KLASYCZNYCH USŁUG. Jeśli szukasz fotografa, który uwieczni twoje wydarzenie, to właśnie go znalazłeś, nie szukaj więc dalej! Fotografowanie w naszym wykonaniu to nie tylko praca, to coś więcej! To nasza pasja, każde zdjęcie to przemyślana kompozycja, która Was zachwyci. Fotografia ślubna
Przeźmierowo (koło Poznania)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Sezon na urlop

Zmieniają się przyzwyczajenia urlopowe Polaków. Nawet już dzięki różnym możliwościom sezon na wypoczynek może trwać cały rok. Nawet w czasie listopadowej pluchy można w kilka godzin znaleźć się w bardzo ciepłym klimacie. Możliwości zarówno szybkiego przemieszczania się oraz relatywnie atrakcyjne ceny sprawiają, że możemy odpoczywać tak jak chcemy i tam gdzie chcemy. Na dobrą sprawę ofert jest tak dużo, że możemy zdecydować się na wyjazd niemalże z dnia na dzień. Ci wszyscy, którzy jednak lubią planować urlop z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, pieczołowicie wybierają miejsce, sprawdzają atrakcje, wybierają szlaki i oczywiście patrzą na prognozę pogody. Ta bywa, szczególnie w Polsce, wyjątkowo kapryśna.

Gdzie j jak?

Na udany urlop składają się atrakcyjne miejsce, piękna pogoda i nasz ulubiony sposób odpoczywania. O dobry wypoczynek warto zadbać, ponieważ pozwala nam on zregenerować się i naładować „baterie” na kolejne miesiące pracy. A ofert i propozycji jest naprawdę dużo zarówno jeśli chodzi o wycieczki zagraniczne lub odpoczynek w Polsce. Sposobów na spędzanie wolnego czasu też jest wyjątkowo dużo. Niektórzy lubią leniwe wylegiwanie się na plaży i spacery po nadmorskim bulwarze wieczorami. Inni decydują się na zwiedzanie zabytkowych starówek, średniowiecznych zamków lub muzeów i galerii sztuki. Cała rzesza ludzi wybiera aktywne odpoczywanie na górskich szlakach, żaglach, windsurfingu aż na sportach ekstremalnych skończywszy. Na takie wakacje należy się odpowiednio przygotować nie tylko poprzez zakup kremu do opalania, mapy, poprawienie kondycji fizycznej ale również trzeba zadbać o ubezpieczenie „na wszelki wypadek”.

rodzinny-dom-bialy.jpg

Na co warto się ubezpieczyć?

Jeśli wyjeżdżamy za granicę, koniecznie musimy mieć przy sobie Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zapewnia refundację podstawowych świadczeń zdrowotnych. Warto jednak poza świadczeniami ubezpieczyć się od kosztów leczenia. W niektórych krajach leczenie szpitalne, pomoc doraźna i poważne operacje są bardzo drogie. Jeśli nie ubezpieczymy się dodatkowo, to będziemy musieli takie opłaty pokryć z własnej kieszeni. Poza tym koniecznie trzeba wykupić polisę NNW oraz OC. Ci wszyscy, którzy wybierają aktywny wypoczynek w górach lub nad morzem, powinni ubezpieczyć się od kosztów akcji poszukiwawczej i ratunkowej. Poza tym możemy zabezpieczyć się na różne nieoczekiwane zdarzenia takich jak opóźnienie loty czy też utratę bagażu.

Warto również pomyśleć, o majątku, który zostawiamy. Ubezpieczenie domu lub mieszkania w Home Insurance zabezpiecza przed skutkami włamania z kradzieżą, działań innych ludzi lub też kataklizmów. Dobra polisa pokryje w tym momencie koszty utraconego lub zniszczonego sprzętu multimedialnego, AGD, mebli czy biżuterii lub dzieł sztuki.