wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Samochodem zabytkowym do ślubu
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2020-05-08 DAMAcouture.pl - Suknie Ślubne Warszawa Suknie ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Samochodem zabytkowym do ślubu

Lato to czas zawierania związków małżeńskich i wstępowania na nową drogę życia. Każdy ślub i wesele powinno mieć odpowiednią oprawę. Ten jeden jedyny raz można nie zważać na koszty i zorganizować uroczystość jak z bajki, taką o której wszyscy będą mówić przez długie lata. Jedną z najważniejszych kwestii jaką przyjdzie Ci podjąć jest wybór pojazdu, jaki zawiezie Was na ślubny kobierzec. Nowoczesny samochód prosto z salonu, karoca z białymi końmi, a może stary poczciwy zabytek? Ostateczna decyzja należy do Was.

Za i przeciw wynajmu oldtimera

Gdy przyjdzie Ci wybrać któryś transport przemyśl wszystkie argumenty przemawiające na jego korzyść, a także przeciw niemu. Pod uwagę musisz wziąć takie kwestie jak odległość od domu przyszłego pana młodego do domu jego wybranki, trasa od domu pani młodej do kościoła, czy z kościoła do domu weselnego. Jeśli te odległości będą liczone w dziesiątkach albo setkach kilometrów to raczej nie ma sensu wynajmować klasyka, który rozpędza się do maksymalnie 30 kilometrów na godzinę. Dodatkowo wysokie temperatury na zewnątrz i brak klimatyzacji może mocno dać się w kość, a nerwy związane z opóźnieniami tylko wywołają stres i niepokój.

auto_1028031.jpg

Oldtimery doskonale sprawdzą się na krótkich dystansach, kiedy to do pokonania będzie maksymalnie kilkanaście kilometrów. W takim przypadku ani niewielka prędkość, ani niektóre niedogodności nie będą zbyt dużym problemem. Poza tym czego się nie robi dla zapewnienia sobie odrobiny rozgłosu?

Strach o pomyślność w dniu uroczystości

Każda para młoda chce aby wszystko poszło zgodnie z planem. Niestety nieraz nie wszystko idzie po naszej myśli i nawet w tak wielkim dniu mogą przytrafić się niemiłe niespodzianki. Jedną z nich może być stłuczka na drodze lub zarysowanie wynajmowanego samochodu. Często nasz pojazd należy do kolegi przyjaciela brata którejś ze stron i wtedy dodatkowo dochodzą wyrzuty sumienia. Dlatego koniecznie upewnij się, czy osoba lub firma od której pożyczysz pojazd posiada dedykowane mu ubezpieczenie (np. https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/). W przypadku jego posiadania wszelkie naprawy skutków stłuczek i innych nieszczęśliwych zdarzeń zostaną pokryte przez ubezpieczyciela, i ani Ty ani właściciel pojazdu nie będzie musiał sięgać do swojego portfela. Teraz takie sytuacje zapewne wydają Ci się swego rodzaju abstrakcją, jednak lepiej jest dmuchać na zimne niż potem pluć sobie w brodę, że wszystkiego dokładnie nie sprawdziliśmy a mogliśmy chociaż tyle zrobić.