PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Samochód na kredyt: to się opłaca!
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Samochód na kredyt: to się opłaca!

Coraz więcej Polaków decyduje się na wzięcie kredytu samochodowego. Ta specyficzna forma finansowania zakupu nowego auta pozwala na szybkie zdobycie gotówki w banku, dając możliwości wymiany zużytego samochodu na nowy, również tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup pojazdu z własnych oszczędności. Zobacz jak otrzymać kredyt samochodowy, jakimi cechami charakteryzuje się ta forma wsparcia oraz gdzie warto szukać najlepszych kredytów na auto!

Jaki kredyt na samochód

Kredyt samochodowy pozwolił wielu polskim rodzinom wymienić przestarzałe auto na nowe lub używane, ale o znacznie lepszych parametrach. Bez tej formy wsparcia wiele osób nie mogłoby pozwolić sobie na zakup auta, zwłaszcza biorąc pod uwagę coraz wyższe ceny nowych i używanych pojazdów, a także ogromny wzrost opłat eksploatacyjnych, kosztów paliwa, ubezpieczeń i innych. Wszystko to sprawia, że pieniądze z kredytu samochodowego dla wielu stanowią jedyną szansę na zakup auta, umożliwiającego dojazd do pracy, dowóz dzieci do przedszkola, czy realizację planów osobistych.

glowne_audi-1886-kk.jpg

Kredyt samochodowy – kiedy warto?

Swoją popularność kredyty samochodowe zawdzięczają przede wszystkim niskiemu oprocentowaniu. Zwykle odsetki przy takim kredycie są znacznie niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych, które co prawda otrzymujemy na dowolny cel (w przypadku kredytu samochodowego bank ma wgląd w procedurę zakupu), ale za to musimy liczyć się z wyższym kosztem kredytowania. Odpowiedź na pytanie, czy lepiej wziąć kredyt gotówkowy, czy samochodowy, zależy w dużej mierze od tego, czy:

Współwłasność banku liczy się od momentu zakupu auta do zakończenia okresu kredytowania. Mówiąc prościej: do momentu spłaty całego kredytu samochodowego, bank jest współwłaścicielem samochodu, więc nie możemy go sprzedać, ani podejmować innych decyzji odnośnie do jego przeznaczenia, wynajmu itp. dopiero po zakończeniu spłaty kredytu możliwe jest całkowite przeniesienie własności pojazdu na kredytobiorcę.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać kredytów samochodowych na atrakcyjnych warunkach i chcesz skorzystać z oferty najlepszych banków, sprawdź poszczególne parametry na porównywarce kredytów samochodowych. Aktualne zestawienie ofert, przejrzysta porównywarka finansowa i możliwość ubiegania się o kredyt samochodowy online, to tylko niektóre powody, dla jakich warto zapoznać się z rankingiem kredytów.