wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Rejsy - podróż poślubna na jachcie
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2021-06-12 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2021-06-12 Merkury - moda męska Męska moda ślubna
Wrocław
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Rejsy - podróż poślubna na jachcie

Rejsy zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Wybierają się na nie nie tylko żądni przygody i silniejszych emocji globtroterzy, ale również rodzice z dziećmi, osoby starsze, a nawet nowożeńcy. Rejsy jako pomysł na podróż poślubną kuszą aurą romantyzmu, perspektywą niezwykłych przeżyć i gwarancją niezapomnianych chwil.

Rejsy – nowożeńcy na pokładzie

Podróż poślubna to dla młodej pary długo wyczekiwana chwila. Po męczących miesiącach organizacji ślubu oraz po weselnej zabawie w towarzystwie rodziny i przyjaciół nowożeńcy mogą sobie w końcu pozwolić na chwilę wytchnienia i, co niemniej ważne, mają okazję aby nacieszyć się sobą. A jakież inne miejsce bardziej sprzyja romantycznym uniesieniom niż pokład statku czy luksusowego jachtu? Komfortowe kabiny, piękne krajobrazy, słońce oraz malownicze portowe miasteczka składają się na wymarzone warunki dla zakochanych.

Rejsy – romantyczna przygoda

Rejsy stanowią idealną alternatywę dla bardziej „tradycyjnych” podróży poślubnych. Przede wszystkim pozwalają spróbować czegoś nowego, a tym samym dają gwarancję wspaniałych wspomnień, co w tym wypadku jest nader istotne. I, jak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, nie chodzi tu tylko i wyłącznie o spędzenie czasu na jachcie, ale o niemal nieograniczone możliwości, jakie dają rejsy:

- Pływanie od portu do portu daje szansę na zobaczenie wielu nowych, ciekawych miejsc, poznanie interesujących kultur i ludzi oraz zgłębienie lokalnych zwyczajów. Nowożeńcy mogą się wybrać na wycieczkę po nastrojowych nadmorskich miasteczkach lub spróbować regionalnych specjałów w klimatycznych restauracjach. Co więcej, w kwestii wyboru miejsc i atrakcji zawsze mogą liczyć na pomoc skippera, który, dzięki popartej wieloletnim doświadczeniem wiedzy, zawsze chętnie poleci im najlepsze rozrywki. Przy tym warto podkreślić, że nie zabraknie też możliwości dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Młoda para może spróbować swoich sił w sportach wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing, rafting czy narciarstwo wodne.

rejsy.jpeg

Od ołtarza do wilka morskiego

Pary, które mogą się już pochwalić jakimś doświadczeniem w żeglowaniu mają możliwość wykorzystania podróży poślubnej do wspólnego doskonalenia się w żeglarskim rzemiośle. Korzystając z wiedzy załogi poznają tajniki nawigacji, staną za sterem, a nawet zgłębią sekrety prawa morskiego. Dzięki temu za jakiś czas być może wypłyną w morze tylko we dwoje jako pełnoprawni żeglarze.

Chorwacja, Grecja, Hiszpania, a może Karaiby?

Wybierając miejsce na podróż poślubną napotkamy całe mnóstwo możliwości, począwszy od miejsc niedalekich i znanych aż do najbardziej egzotycznych. Możemy zatem żeglować wzdłuż wybrzeży Chorwacji, Włoch, Grecji czy Hiszpanii, ale również po Morzu Karaibskim lub Oceanie Atlantyckim.

Jak z tego gąszczu możliwości wybrać najlepszą? Otóż przede wszystkim trzeba się zastanowić, która opcja będzie najbardziej odpowiadać naszym upodobaniom. Jeżeli lubimy sobie poleniuchować, pragniemy stabilnej pogody oraz komfortu warto rozważyć rejsy w Chorwację. Jeżeli jesteśmy miłośnikami sztuki i starożytnych cywilizacji dobrym wyborem będzie Grecja lub Włochy, jeżeli natomiast pociągają nas nieznane kultury zdecydujmy się na Maroko, Karaiby czy Barbados.