wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Ręcznie wykonane zaproszenia ślubne
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2020-05-08 DAMAcouture.pl - Suknie Ślubne Warszawa Suknie ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Ręcznie wykonane zaproszenia ślubne

Ślub, jako wydarzenie najważniejsze w życiu małżonków, musi być odpowiednio przygotowany. Każdy szczegół ma znaczenie i zapada w pamięć. Dlatego warto zadbać o to, aby od pierwszej chwili zaproszeni goście czuli się wyjątkowo, a przyszli małżonkowie mogli poczuć, iż jest to ich – i tylko ich – dzień.

adock_1985-1835.jpeg

Źródło: materiały prasowe

Szczegóły są istotne

Podczas takiej ceremonii jak ślub, ważne są nawet najmniejsze szczegóły. To one sprawiają, że klimat wydarzenia jest niezapomniany i nic nie jest sztampowe. Ich odpowiednie dopasowanie do gustu i charakteru młodej pary, a także do stylu ceremonii, jest bardzo ważne.

Nic więc dziwnego, że w dobie wielu możliwości, zgranie wszystkich szczegółów nie jest łatwe. Do gustu mogą przypaść różne elementy z różnych stylów, ale ich połączenie nie wypada dobrze. Dlatego należy dobrze zastanowić się nad każdym wyborem, a jednocześnie zdecydować na motyw czy kolor przewodni, które ograniczą wybór i ukierunkują młodą parę.

Zielony motyw ślubu

Osobom, które lubią zielony kolor, może spodobać się taki motyw jako przewodni podczas ceremonii ślubnej. Zastanawiając się nad wszystkimi szczegółami, które będą odpowiednie, warto zacząć od zaproszeń, które goście zobaczą w pierwszej kolejności.

Doskonałym przykładem mogą być ręcznie robione zaproszenia z papieru czerpanego. W zależności od preferencji mogą być kwadratowe, jednostronnie otwierane, lub prostokątne, które otwierają się na dwie strony. Ich główną ozdobą są liście traw, zatopione wewnątrz papieru, co nadaje im dodatkowego, niezwykłego charakteru. Są delikatne, a dodana do nich wstążka – satynowa lub szyfonowa – podkreśla uroczysty charakter i dodaje elegancji.

W stylu retro

Dla młodej pary, która szczególnie lubi motywy retro, atrakcyjne mogą być zaproszenia ślubne w takim stylu. Przykładem są ręcznie robione zaproszenia, zwinięte w rulon. Ich zabezpieczeniem jest kilkakrotnie owinięta wokół rulonu wstążka, na której znajduje się pieczęć z laku z motywem obrączek.

W podobnym stylu są również klasycznie otwierane zaproszenia. Jednym z nich, dostępnych w firmie Wedding-Art, jest eleganckie brązowe zaproszenie z suszoną gałązką. Zostało wykonane z czerpanego papieru, barwionego w masie. Niezwykła faktura nadaje mu czaru i wykwintności. Posiada ręcznie zaginane brzegi, a także aplikację w postaci suszonej gałązki.

zaproszenia-w-kolorze-starego-zlota.jpg

Zaproszenie ślubne w kolorze starego złota / fot. zaproszenia-przemysl.pl

Czyste lub z nadrukiem

Firma Wedding-Art oferuje swoim klientom zarówno czyste zaproszenia, na których można samodzielnie umieścić odpowiedni tekst, jak również z gotowym nadrukiem. Drugie z nich są spersonalizowane pod kątem listy gości, dzięki czemu narzeczeni od razu uzyskują gotowy produkt, który wystarczy wręczyć najbliższym. W efekcie mają oni więcej czasu na przygotowanie innych szczegółów ceremonii.