PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Ratunku! Będę świadkiem!
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Ratunku! Będę świadkiem!

Masz być świadkiem na ślubie przyjaciółki? To wielkie wyróżnienie, ale i spory obowiązek. Na świadkach, podobnie jak na Młodej Parze, skupia się uwaga gości. Oznacza to, że jako świadkowa musisz zatroszczyć się o odpowiedni strój. Jaką sukienkę wybrać na taką okazję? O jakich zasadach należy pamiętać podczas tworzenia stylizacji na tę ważną uroczystość?

Panna młoda ma pierwszeństwo: pozostań w jej cieniu

O jednym musisz pamiętać: jako świadkowa musisz się pięknie prezentować, jednak nie możesz odwracać uwagi od panny młodej. To ona jest gwiazdą dnia. Sukienka dla świadkowej powinna być zatem elegancka, a jednocześnie niezbyt krzykliwa. By uniknąć problemów i niezdrowej rywalizacji między panną młodą a świadkową, ważne jest wcześniejsze porozumienie pomiędzy nimi i wspólne ustalenia ślubnych kreacji. Pozwala to nie tylko podkreślić rolę poszczególnych osób w trakcie uroczystości, ale zachować stylistyczną i kolorystyczną jedność. Wspólne przejrzenie ofert prezentowanych np. na stronie Sugarfree może pomóc w określeniu charakteru sukienki na wesele, która najlepiej będzie pasowała do ślubnej sukni młodej pani. Jakich zasad warto jeszcze przestrzegać w trakcie poszukiwania sukienki?

zdjecie.jpg

Sukienka dla świadkowej: jak dokonać najlepszego wyboru?

Wybór sukienek, które mogą spełnić potrzeby i oczekiwania świadkowej, jest ogromny. Na co warto zwrócić uwagę w poszukiwaniu najlepszej kreacji? Podstawa to kolorystyka. Biel oraz ecru to kolory zarezerwowane dla panny młodej, z kolei wytworna czerń na ślubach i weselach nie jest mile widziana. Kolorem najbezpieczniejszym w przypadku świadkowej są zatem pastelowe barwy, które mogą oczarować swą łagodnością oraz ciepłem. Ważna jest też długość sukienki. Długie suknie lepiej pozostawić dla panny młodej, jednak i zbyt krótka sukienka nie jest dla świadkowej najlepszym rozwiązaniem. Jaka długość będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem? Najciekawsze propozycje to sukienki sięgające nieco za kolano lub kończące się nieco przed kolanem. Taka długość pozwala pokazać nogi, a jednocześnie – zachować elegancki i stosowny w tak ważnym dniu wygląd. Ze względu na elegancję warto też pamiętać o tym, by zakryć ramiona w przypadku sukienek z odsłoniętą górą. W takiej sytuacji jedwabne szale i apaszki mogą stać się cennymi dodatkami.