PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Przygotowania ślubne
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Przygotowania ślubne okiem obiektywu

W dniu ślubu już nic nie stoi na przeszkodzie młodej parze aby połączyć swoje losy świętym węzłem małżeńskim. Powoli zaczyna pojawiać się rodzina a wynajęta obsługa pracuje już pełną parą. Teraz nie pozostaje już nic innego jak tylko przebrać się i odpowiednio ucharakteryzować.

Takie przygotowania do ślubu to prawdziwe dzieło sztuki, wiele osób współpracuje ze sobą częstokroć na małej przestrzeni. Każdy ma ściśle określone zadanie i dokładnie trzyma się planu. Być może warto uwiecznić coś takiego na zdjęciach i mieć nietypową pamiątkę z tego najważniejszego dnia? Rozważmy wspólnie jakie są zalety takiego przedsięwzięcia.

Ciekawość. W ludzkiej naturze leży zadawanie pytań, szczególnie dzieci uwielbiają męczyć rodziców ulubionym słowem: "Dlaczego?" albo też pytaniem: "Jak to zostało zrobione?". Jak widać, fotografia z przygotowań do ślubu może być idealnym źródłem do zaspokojenia pragnienia wiedzy. Ale nie tylko dzieci i znajomi będą mogli przekonać się jak to wszystko przebiega, wszak jest osoba zdecydowanie ważniejsza.

Współmałżonek. Podczas gdy panna młoda ubiera suknię, siada na fotelu makijażystki a fryzjerka poprawia jej fryzurę i upina welon, pan młody zapewne wkłada buty od garnituru i korzysta z pomocy świadka, który idealnie układa mu krawat. Oboje nie wiedzą co dzieje się z ich drugą połówką i jak wygląda jej droga do ołtarza. Z racji wielkich emocji nie będą potrafili opisać słowami tego co przeżyli, zresztą pewnych rzeczy nie da się powiedzieć. Uwieczniając cały okres przygotowawczy, mamy pewność, że żadnej ze stron nie umknie nawet najmniejsza chwila z ich dnia, nic nie zostanie zapomniane.

Pamięć. Ta, którą posiadamy bywa zawodna. Ślub jest takim wydarzeniem, że każda jego sekunda jest bezcenna. Nie pozwólmy aby najpiękniejsze wspomnienia nam uciekły i odeszły w niepamięć. W albumie na pewno znajdzie się dość miejsca na takie nietypowe zdjęcie jak choćby to, na którym pannie młodej malują oczy czy też upinają welon. Tak żywe i ludzkie obrazy przywołują znacznie więcej emocji i przeżyć. Ich prawdziwość przemawia do nas ze zdwojoną siłą.

Jeżeli ktoś decyduje się na taką formę pamiątki musi pamiętać o jednym. Należy wybrać jak chce uwiecznić ten okres. Otóż istnieją dwie podstawowe formy fotografowania przygotowań do ślubu – przyjrzyjmy się im pokrótce.

Artystyczna - fotograf działa niezwykle twórczo i kreatywnie, doszukując się ukrytego piękna w pozornie codziennych czynnościach. Proste prace nabierają niemal metafizycznego znaczenia. W ten oto sposób czesanie nie jest już tylko monotonnym ruchem, staję się wręcz małym pojedynkiem z naturą, w którym to fryzjer walczy o wydobycie idealne kształtu głowy.

Rzemieślnicza - w tym wypadku mamy do czynienia z zupełnie innym spojrzeniem na te same zagadnienia. Są one przedstawione jako ciężka praca wymagająca pełnego skupienia. Każda osoba jest postrzegana jako specjalista w swojej dziedzinie. Ten typ cechuje się dążeniem do pokazania perfekcjonizmu jakim kierują się ludzie odpowiedzialni za poszczególne sprawy.

Oba typy zdjęć przykuwają uwagę nie tylko osób postronnych ale również młodej pary. Są to tak nietypowe ujęcia typowych czynności, iż w jednej chwili zmuszają do refleksji i zadumy. Czyż nie tak powinien zostać zapamiętany ten dzień? Jako pełen radości, normalności a zarazem posiadający w sobie coś tajemniczego i magicznego, coś nad czym przyjdzie nam się zamyślić wiele lat później.

Można by się zastanowić czy organizacyjnie nie jest to zbyt wymagające zadanie. Jednak po dłuższej chwili, dojdziemy do wniosku, że wszystko co musimy zrobić to oprowadzić fotografa po każdym pomieszczeniu, w którym coś będzie się działo. Pamiętajmy, że nie ma tu mowy o żadnym pozowaniu, wykonywaniu poleceń czy też długotrwałym ustawianiu. Fotograf wciela się w bezstronnego obserwatora, który relacjonuje to, czego jest świadkiem. Jego obecność w żaden sposób nie zakłóca naturalnego rytmu pracy. Nie należy się więc obawiać, że jego działanie może spowodować opóźnienia.

Teraz nie powinno już być żadnych wątpliwości co do korzyści płynących z fotografowania przygotowań do ślubu. Wspomnienia są bezcenne - nigdy o tym nie zapominajmy.

Zdjęcia do artykułu dostarczył fotograf ślubny Adam Tomasik