wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Przedślubne S.O.S: Co robić, gdy zbliża się okres
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Przedślubne S.O.S: Co robić, gdy zbliża się okres

Menstruacja potrafi dać się nam we znaki niemiłosiernym bólem, wahaniami nastrojów i ogólnym osłabieniem. A co jeśli prócz wywołania uciążliwych dolegliwości może storpedować… noc poślubną?

Jak opóźnić okres? To pytanie zadajemy sobie za każdym razem, gdy istnieje poważne ryzyko pokrzyżowania naszych planów przez nieubłaganą biologię – czyli kiedy zbliża się długo wyczekiwany wyjazd tylko we dwoje lub nadchodzi termin wykupionej dawno wycieczki na egzotyczne wyspy, a wraz z nią nadchodzą również „te dni”. Przed większym zgoła dylematem w podobnej sytuacji stoją jednak Panny Młode, które przed oczami mają koszmar zrujnowanej nocy poślubnej – nocy, na którą czeka się przecież całe życie. Na szczęście współczesna medycyna oferuje nam rozwiązanie niemal każdego problemu, również dotyczącego menstruacji, która może się zjawić w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli dzień ślubu zbliża się wielkimi krokami, a kalendarz zwiastuje najgorsze, nie panikujcie: istnieją sposoby na opóźnienie przybycia niechcianego gościa w postaci okresu.

sos-foto.jpg

Magiczna moc pigułek

Najskuteczniejszym sposobem na regulację wystąpienia krwawienia menstruacyjnego są pigułki antykoncepcyjne, a konkretnie odpowiednie ich stosowanie. Kluczowa jest mianowicie rezygnacja z siedmiodniowej przerwy między kolejnymi cyklami. Podobnie rzecz się ma z plastrami antykoncepcyjnymi – wystarczy stosować je nieprzerwanie, czyli opakowanie po opakowaniu. Kobiety, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej, mogą skorzystać z tabletek przeznaczonych tylko do opóźniania menstruacji. Działanie leków odraczających pojawienie się okresu jest silnie związane z żeńskim hormonem – progesteronem, którego obecność odpowiada za cały cykl menstruacyjny. W przypadku niezapłodnienia komórki jajowej jego poziom spada, wywołując comiesięczne krwawienie. Tabletki zawierające wysoką dawkę progesteronu hamują wówczas comiesięczne przemiany w obrębie narządów rozrodczych. Dzięki ich stosowaniu nie dochodzi do owulacji, przez co błona śluzowa macicy nie ulega złuszczeniu przybierającemu postać krwawienia. Specjaliści zalecają jednak ostrożność w kwestii farmakologicznego opóźniania miesiączki. Warto udać się do ginekologa już na 2 lub nawet 3 miesiące przed planowanym opóźnieniem okresu, aby wykonać potrzebne badania i uzyskać akceptację lekarza, który przepisze właściwe tabletki regulujące miesiączkę – również tym kobietom, które nie stosują pigułek antykoncepcyjnych.  

W zgodzie z naturą

Żeby opóźnić comiesięczne krwawienie domowym sposobem, trzeba bacznie przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym oraz wyeliminować z codziennej diety produkty mogące wpłynąć na gospodarkę hormonalną organizmu. Czosnek, imbir czy papaja zdecydowanie nie powinny znaleźć się na waszym talerzu, jeśli chcecie aby okres pojawił się nieco później, gdyż mogą one wręcz go przyspieszyć. Pozytywnie zadziałać mogą natomiast maliny, soczewica oraz cytryna, której kwas może w istocie odroczyć miesiączkę o kilka dni. Innym sposobem za zatrzymanie okresu mogą być intensywne ćwiczenia fizyczne. Dzieje się tak za sprawą ograniczenia produkcji estrogenów i zwiększenia poziomu testosteronu. Najskuteczniejsze formy aktywności fizycznej to np. podnoszenie ciężarów, pływanie, gimnastyka, jazda na rowerze oraz ćwiczenia na siłowni.

Miesiączka od czasu do czasu psuje nam plany, negatywnie wpływając na nasz komfort i pewność siebie. Choć zazwyczaj godzimy się z naturą i fizjologią, jeśli sprawa dotyczy ślubu, nie warto ryzykować i narażać się na dodatkowy stres. W takiej sytuacji warto skorzystać z dostępnych metod opóźniania okresu, aby ten dzień był pod każdym względem doskonały.

Bibliografia:

http://www.newhealthadvisor.com/How-to-Delay-Period-Naturally.html

http://patient.info/health/delaying-a-period

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/jak-przesunac-miesiaczke-okres-jak-opoznic-lub-przyspieszyc-okres_34412.html

https://www.euroclinix.net/pl/jak-opoznic-okres

http://www.edziecko.pl/rodzice/7,79353,20346880,jak-opoznic-okres-o-kilka-dni.html