PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Prezent ślubny – trafiony czy nie trafiony?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Prezent ślubny – trafiony czy nie trafiony?

Prezent podarowany Młodej Parze na nową drogę życia może mieć różne oblicza. Jeśli dobrze znamy nowożeńców, nie powinno być problemu z trafieniem w ich gust oraz potrzeby. Dzięki temu wiemy, czy podarunek ma być elegancki, do bólu praktyczny, czy może z jajem. Sprawdź, co może znaleźć się w ślubnym koszu z prezentami.

Tradycyjna koperta czy pomoc w wyposażeniu domu

Najbardziej praktycznym prezentem dla Pary Młodej są pieniądze, które spożytkują w sobie wybranym celu. Często nowożeńcy przed ślubem zaznaczają, że taka forma prezentu jest dla nich najbardziej odpowiednia. Nie wypada się więc wyłamywać i kupować im zestawu garnków czy czajnika. W innym przypadku sprzęt AGD może być trafionym pomysłem, ale tylko, jeśli jest to sprzęt podstawowy, a para sporządziła wcześniej listę prezentów, która swoją drogą, zaczyna coraz częściej pojawiać się na polskich ślubach. Taka lista krąży wcześniej po gościach i nie ma problemu z podwójnymi tosterami lub kolejnym robotem kuchennym.

Nie dla wystroju wnętrz, aluzji do dzieci oraz zestawu kosmetyków

Są prezenty, które zdecydowanie nie pasują do ślubnej atmosfery. Pamiętajmy, że prezent ślubny to podarunek dla pary. Nie ma więc sensu kupować zestawu kluczy dla pana młodego lub perfum dla pani młodej. Nie przystoi także kupowanie wózka, śpioszków czy symbolicznego pozłacanego smoczka, nawet jeśli dobrze znamy plany małżeńskie związane z posiadaniem dzieci. Żadna para młoda nie lubi bowiem ciągłego dopytywania się o szybkość pojawienia się na świecie potomstwa. Podobna rzecz się ma w przypadku prezentów związanych z wystrojem wnętrz. Takie narzucanie stylu, który prawdopodobnie młodej parze odpowiadać nie będzie, nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, jeśli później oczekujemy, że przy wizycie ujrzymy na ścianie, tylko naszym zdaniem piękny obraz czy kompletnie nie pasującą do klimatu mieszkania ogromną wazę.

38961603_original.jpg

Prezent ślubny w formie przeżyć

Wielu nowożeńców od razu po ślubie wpada w rutynę, przejmując obowiązki żony i męża, zapominając o tych ulotnych chwilach ze sobą. Dla podtrzymania tych magicznych pierwszych momentów jako małżeństwo możemy im w tym pomóc ofiarując przeżycia. To coraz częściej wybierane prezenty dla Par Młodych i cieszące się dużym uznaniem. Podarowując voucher na romantyczną kolację we dwoje, weekend w SPA czy bardziej ekstremalne przeżycia dla par, jak np. lot balotem lub skok ze spadochronem, możemy trafić w dziesiątkę. Więcej pomysłów na prezent dla nowożeńców znajdziesz tutaj.

Co zamiast kwiatów?

Drobny upominek w postaci vouchera np. na degustację wina może również zastąpić kwiaty. Coraz częściej Młodzi zaznaczają na zaproszeniach, że kwiaty są naprawdę zbędne, lecz zamiast nich wolą np. butelkę wina, maskotkę, która trafi do domu dziecka lub zupełnie inny drobiazg. Jeśli więc na zaproszeniu znajdziemy prośbę: „Radość byście nam sprawili, zatrzymując czar tej chwili, nie kupujcie kwiatka z wstążką – obdarujcie jakąś książką, podpisując z wielką gracją osobistą dedykacją” warto wybrać się do księgarni, zamiast do kwiaciarni.