PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Pożyczka na ślub coraz bardziej popularnym rozwiązaniem
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Pożyczka na ślub coraz bardziej popularnym rozwiązaniem

Ślub to wydarzenie wyjątkowe, ale często również bardzo kosztowne. Organizacja ślubu i tradycyjnego polskiego wesela może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. Wiele par nie jest w stanie odłożyć takiej kwoty w krótkim czasie, dlatego decydują się na zaciągnięcie pożyczki.

Ile kosztuje ślub i wesele?

Koszt ślubu zawartego w Urzędzie Stanu Cywilnego to 84 złote, a ofiara za ceremonię w kościele nie jest obowiązkowa. Zazwyczaj Państwo Młodzi decydują się też jednak na organizację przyjęcia weselnego, co oznacza znacznie wyższe wydatki. Tak zwany „talerzyk” w restauracji, czyli koszt menu dla jednego gościa, mieści się najczęściej w granicy 130-220 złotych. Do tego należy doliczyć wynagrodzenie dla zespołu lub DJa, fotografa i kamerzysty, koszt sukni ślubnej, garnituru, dekoracji, transportu, ciast, alkoholu i ewentualnych niespodzianek dla gości. Średni koszt ślubu i wesela na 100 osób to około 30 tysięcy złotych. Organizując przyjęcie w drogiej restauracji, z atrakcjami dla gości i noclegami, należy liczyć się z kosztami nawet dwukrotnie wyższymi. Narzeczeni, którzy nie mają własnych oszczędności i nie mogą liczyć na pomoc rodziny, coraz częściej decydują się na zaciągnięcie pożyczki na ślub.

dekoracje-slubne.jpg

Pożyczka na ślub: czy to się opłaca?

Popularna opinia głosi, że na nową drogę życia nie powinno się wchodzić z długami. Kredyt na ślub i wesele jest często uważany za niepotrzebne obciążenie, a nawet fanaberię. W wielu przypadkach pożyczka jest jednak jedynym sposobem na to, by w wymarzony sposób przeżyć jeden z najważniejszych dni w życiu. Większy budżet pozwala między innymi na wynajęcie lepszej sali weselnej, zaproszenie większej ilości gości i zatrudnienie bardziej profesjonalnych usługodawców. Pożyczone pieniądze można też przeznaczyć na dodatkowe przyjemności, takie jak wynajęcie efektownego samochodu czy zorganizowanie pokazu barmańskiego na weselu. Podobna okazja do świętowania może się już nigdy nie powtórzyć.

Spłata kredytu na ślub

Kredyt przeznaczony na ślub i wesele, podobnie, jak każdy inny kredyt gotówkowy, dopasowuje się do możliwości finansowych kredytobiorcy. Spłatę pożyczki można rozłożyć na dowolny okres, a wysokość rat dopasować do zasobności portfela. Pożyczka spłacana przez kilka lat nie musi być obciążeniem dla domowego budżetu. Ciekawym rozwiązaniem jest też zaciągnięcie przed ślubem pożyczki chwilówki, którą można szybko spłacić pieniędzmi otrzymanymi w prezencie od gości weselnych.