alkohol na prezent
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Popularne mity na temat gier wideo
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Popularne mity na temat gier wideo

Jak w każdej dziedzinie, w świecie gier wideo (nawet tych oferowanych przez bezpieczne kasyno online) często spotykamy się z kłamstwami, teoriami i legendami, które po tak wielu powtórzeniach stają się prawdą, ale wiele z nich to zwyczajna nieprawda. I dlatego  zdecydowaliśmy się napisać bardzo ciekawy artykuł obalający wszelkie mity na temat gier wideo!

W dawnych czasach my lub nasi znajomi często słyszeliśmy, że istnieje tajny kod umożliwiający zrobienie czegoś niesamowitego w określonej grze lub że można odblokować nowy poziom. Nawet jeśli do pewnego momentu było to praktycznie niemożliwe w scenariuszu. Te historie były najczęściej tworzone przez graczy, którzy chcieli nabrać innych lub pobawić się z ludźmi, a ponieważ internet nie był wtedy tak rozpowszechniony, trudno było stwierdzić, czy to prawda, czy nie!

Obalamy kilka mitów na temat świata gier wideo

W dzisiejszych czasach trudno jest nie znaleźć czegoś w Internecie, więc rozpowszechnianie fałszywych prawd o grach stało się znacznie trudniejsze. Ale mimo to wiele mitów nadal istnieje od zawsze i wciąż intryguje nas kilka rzeczy. Zatem dlaczego nie przejrzeć naszej listy i dowiedzieć się wszystkiego, co wiemy o mitach o świecie gier wideo?

Gry wideo są dla dzieci

Dawno minęły czasy, kiedy dorośli mówili, że gry wideo są dla dzieci, że poważni ludzie nie powinni tracić czasu przed telewizorem, grając w gry wideo lub że to oznaka braku dojrzałości! Oczywiście dorośli mogą się bawić w ten sposób i jest to częstsze, niż mogłoby się wydawać, między innymi dlatego, że gry służą nie tylko jako hobby, ale także jako sposób na oderwanie się od realnego świata, zapomnienie o problemach dorosłego życia i ponowne połączenie się ze swoim wewnętrznym dzieckiem.

Gry wideo to także świetny sposób na zbliżenie się do własnego dziecka, ponieważ spędzając z nimi więcej czasu, nawet przed grą, tworzysz pewną więź i masz więcej tematów do rozmowy z dzieckiem. Możesz być więc pewien, że to bardzo pomoże w Twoich relacjach z nim!

Dziewczyny nie grają w gry wideo

To mit, który wciąż może krążyć w umysłach niektórych starszych rodziców, którzy nie weszli jeszcze w erę cyfrową, ale prawda jest taka, że dziewczęta są tak samo obecne w świecie gier wideo, jak chłopcy. Dowodem na to jest to, że w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ankietę, z której wynika, że 43% graczy w gry wideo to dziewczyny.

Największym sukcesem wśród nich jest The Sims, gdzie aż 70% to graczy dziewczyny. Trudno się temu dziwić, bo w końcu ta gra to rodzaj „wirtualnego domu”, czyli współczesna odmiana zabawy lalkami — a więc coś, co dziewczyny uwielbiają!

Ale wy, mężczyźni i rodzice, nie popełnijcie błędu. Dziewczyny bowiem też lubią brutalne strzelanki, gry wyścigowe, a niektóre uwielbiają także najtrudniejsze nawet gry RPG, do pobudzania rozumowania i koncentracji. To twierdzenie, że dziewczyny nie grają w gry wideo, to tylko uprzedzenie wobec dziewcząt, które jest z gruntu rzeczy fałszywe. Więc jeśli jesteś dziewczyną i lubisz grać w gry wideo, nie krępuj się i baw się dobrze.

Gry wideo powodują, że dzieci są bardziej agresywne

Istnieją setki badań, niektóre mówią, że dzieci są bardziej agresywne, inne badania mówią, że te gry pomagają dzieciom, ale prawda jest taka, że nie ma żadnego argumentu za twierdzeniem, że gry wideo powodują, że dzieci są bardziej agresywne. Ankieta przeprowadzona przez University of Glasgow, trwająca przez 10 lat z udziałem 19 000 dzieci, nie wykazała żadnych negatywnych zakłóceń w mózgach graczy spowodowanych grami.

Oczywiście dla każdej gry istnieje grupa wiekowa, którą należy szanować, między innymi dlatego, że najmłodsi nie mogą grać w najbardziej brutalne gry, ponieważ są one traumatyczne, ale dla starszych, którzy mieszczą się w przedziale wiekowym, nie ma nic złego w graniu. Nawet jeśli jest to strzelanka lub kontrowersyjna gra typu:

  • Grand Theft Auto,
  • Blood,
  • Dying Light,
  • Postal,
  • Carmageddon,

które są również wyjątkowo brutalne.

Gracze nie mają życia towarzyskiego

To kolejne wielkie kłamstwo, które rodzice wmawiają swoim dzieciom, aby nie spędzały godzin przed komputerem. Ale prawda jest taka, że życie towarzyskie graczy kręci się wokół samej gry, czyli nawiązywania nowych znajomości, poznawania różnych ludzi, a nawet zdobywania dziewczyny i chłopaków poprzez grę lub ściślej rzecz biorąc czat.

Oczywiście cała ta wirtualna rzeczywistość ma swoje granice, a kiedy mówimy o randkowaniu, myślimy o dwojgu prawdziwych ludziach, którzy spotykają się osobiście, rozmawiają, wychodzą na randki i tak dalej. Ale nie zawsze tak się dzieje, wirtualne randki są coraz bardziej powszechne, a przypadki, w których młodzi ludzie spędzają lata na randkach bez osobistego spotkania z ukochaną osobą, są powszechne.

Liczy się to, że gracze też mają życie towarzyskie, dobrze, że jest to alternatywne życie towarzyskie i bardzo różne od tego, co jest dziś „powszechne”. My jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale ponieważ nie wszyscy są tacy sami, musimy szanować każdego preferencje i rozumieć, że niektóre osoby wolą kontakt wirtualny od kontaktu twarzą w twarz.