wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Pomysł na letnie wesele
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Pomysł na letnie wesele

Chociaż mogłoby się wydawać, że każda pora roku jest odpowiednia na zorganizowanie przyjęcia weselnego, najwięcej tego typu uroczystości odbywa się latem. Piękna pogoda zachęca do zabawy na świeżym powietrzu, dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Oczywiście konieczna jest dobra organizacja.

Wybór miejsca

Malowniczy ogród, elegancki park, a może dziedziniec zabytkowego zamku? Miejsc doskonale nadających się na zorganizowanie przyjęcia weselnego jest całkiem sporo, jednak poszukując odpowiedniej lokalizacji trzeba pamiętać o tym, że musimy zadbać o oświetlenie czy zasilanie elektryczne – bez tego nie będzie możliwe podłączenie nagłośnienia oraz sprzętu chłodzącego do napojów i przekąsek. Oprócz tego nie można zapominać o zapewnieniu wszystkim uczestnikom dostępu do toalety. Odludna łąka, czy polana leśna z wymienionych wyżej powodów odpadają, ale bez obaw – wesela na świeżym powietrzu są możliwe do zorganizowania w nie mniej atrakcyjnych miejscach, wystarczy tylko poszukać.

whit-101f646840.jpg

Tańce, stoły, catering

Chociaż latem najłatwiej o piękną pogodę, aura może zrobić nam przykrą niespodziankę. Dlatego też najbezpieczniej będzie wypożyczyć specjalne namioty. Muszą one być na tyle duże, aby pomieścić wszystkich gości. Pod uwagę należy wziąć nie tylko stoły i parkiet, ale również przestrzeń dla DJ’a albo podest dla muzyków, a także zapewnić zadaszenie obsłudze cateringowej, która przygotuje dla uczestników zabawy posiłki. Poszukując odpowiedniej firmy wypożyczającej tego typu sprzęt weźmy pod uwagę jakość oferowanych przez nią produktów.

Odpowiednia oprawa

Dekoracje to obowiązkowy element każdego przyjęcia weselnego. Młoda para często kieruje się swoim gustem i wybiera np. ulubione kolory albo do ozdabiania miejsca zabawy wykorzystuje gadżety związane ze swoimi zainteresowaniami. Lato daje wiele możliwości – w tym czasie kwitną różne odmiany kwiatów, co warto wykorzystać podczas komponowania dekoracji. Po zmroku romantycznego nastroju dodadzą pochodnie, eleganckie lampiony albo świece ustawione na stołach. Coraz większą popularnością cieszą się także niewielkie upominki dla gości pozostawiane przy nakryciach, co z pewnością stanowi miłe podziękowanie za przybycie dla przyjaciół i rodziny.

Jakie możliwości daje lato?

Wybór daty ślubu na letnie miesiące daje możliwość zorganizowania ciekawych atrakcji dla gości. Młoda para może udać się do kościoła odkrytą bryczką lub kabrioletem – w razie deszczowej pogody oczywiście należy rozłożyć zadaszenie. Również samo przyjęcie weselne niesie wiele możliwości. Nawet jeśli impreza odbywa się w lokalu, na zewnątrz można zorganizować pokaz fajerwerków, fireshow czy też wypuścić kolorowe lampiony. Warto zastanowić się nad takimi atrakcjami, ponieważ z pewnością zostaną one na długo w pamięci świeżo upieczonych małżonków i ich gości. Jeśli na przyjęciu obecne będą dzieci, można skorzystać z usług animatorów, którzy zapewnią im ciekawe zabawy.

Szukasz podestów dla zespołu muzycznego na Twoim weselu? Sprawdź ofertę BSC System.