PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Podróż poślubna tanimi liniami – to się opłaca
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Podróż poślubna tanimi liniami – to się opłaca

Ślub, wesele, podróż poślubna - każda para wspomina te wydarzenia latami. Organizacja ceremonii zaślubin i przyjęcia jest jednak bardzo czasochłonna i stresująca, dlatego krótki urlop okazuje się nie tylko okazją do zwiedzenia ciekawego zakątka, ale też zasłużonym odpoczynkiem. Jak zorganizować miodowy miesiąc szybko, sprawnie i bez konieczności wydawania fortuny?

Dobry pomysł - połowa sukcesu!

Pierwszą decyzją, którą muszą podjąć przyszli państwo młodzi, jest wybór destynacji. Miejsce pobytu zależy od upodobań i warunków finansowych. Do najpopularniejszych zakątków świata wybieranych przez nowożeńców należą egzotyczne wyspy: Teneryfa, Malediwy, Seszele, Bali. W ostatnich latach furorę robią Tajlandia lub Maroko. Piękną podróż poślubną można spędzić także w Europie i wykorzystać okazję do zwiedzenia Paryża, Amsterdamu, Madrytu, Lizbony, Rzymu - tym bardziej, że do wielu magicznych okolic można dotrzeć dzięki tanim lotom Ryanair. Możliwości jest tak wiele, że czasem decyzja okazuje się naprawdę trudna. Każde z tych miejsc jest jednak piękne na swój sposób.

samolot-lot-miasto-most-chmury-niebo.jpg

Organizacja od A do Z

Im lepiej para młoda zaplanuje podróż, tym mniej przykrych niespodzianek może ją spotkać. Sprawdzony hotel, szczegółowo opracowane trasy wycieczek, rzetelny kosztorys, ubezpieczenie, rozeznanie w lokalnych zwyczajach, a pod ręką - dobre rozmówki, które przynajmniej w niewielkim stopniu pozwolą porozumieć się w restauracjach, muzeach, na bazarach. Wybierając się w egzotyczne miejsce, należy także zadbać o zrobienie wcześniej odpowiednich szczepień - niektóre z nich są obowiązkowe! Jak się nie pogubić w tym bezliku spraw i formalności do załatwienia? Najłatwiej popytać wśród znajomych o sprawdzone lokalizacje i dobre rady na czas podróży lub zrobić rozeznanie na forach i stronach internetowych, które są obecnie najłatwiej dostępnym źródłem informacji. Świeżo upieczeni małżonkowie mogą zdecydować się na wyjazd na własną rękę lub skorzystać z biura podróży - wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Kwestią oczywistą jest sprawdzenie ważności paszportu i załatwienie wizy, jeśli jest wymagana w danym kraju.

Samolotem tam i z powrotem

Spośród wszystkich form transportu samolot jest najszybszy i najwygodniejszy. Tanie loty linii Ryanair dają możliwość dotarcia do wielu wymarzonych destynacji w całej Europie, od niedawna pasażerowie mogą także dolecieć z Ryanairem do malowniczego Maroka. Organizacja ślubu i podróży poślubnej łączy się z wysokimi kosztami, dlatego warto szukać oszczędności tam, gdzie to możliwe. Podczas planowania miesiąca miodowego najlepiej jest rozpocząć wyszukiwanie lotów już wcześniej, aby poznać ceny lub rozejrzeć się za ciekawą promocją.

Tanie loty to oszczędność, wygoda oraz szeroki wybór destynacji. Jeśli natomiast para nie potrafi zdecydować się na jedno wymarzone miejsce, może odwiedzić ich nawet kilka w krótkim czasie. Moc wspomnień gwarantowana!