wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Plener czy studio? Fotografia ślubna zgodna z waszym charakterem
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2019-10-06 Krzysztof Jaskólski Fotografia Specjalizuję się w fotografii ślubnej, reportaże oraz plenery ślubne wykonuję w Koninie, Kaliszu, Poznaniu, Gnieźnie oraz całej Wielkopolsce. Fotografia ślubna
Konin
2019-09-13 ZESPÓŁ MUZYCZNY OSCAR Oscar to profesjonalny zespół z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze muzycznej wszelkiego rodzaju imprez. Skład naszego zespołu tworzy czterech utalentowanych muzyków. Gdziekolwiek gramy stawiamy sobie zawsze za cel rozbawienie i roztańczenie publiczności. Zespoły weselne
Siemianowice Śląskie
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Plener czy studio? Fotografia ślubna zgodna z waszym charakterem

Fotografia plenerowa i studyjna przeszły dużą metamorfozę i znacznie różnią się od wzorców znanych choćby z minionego XX wieku. Po części za sprawą nowoczesnej technologii, a po części dzięki wyobraźni fotografa i nowożeńców, zdjęcia nie są już robione w pośpiechu i nieco przy okazji. Sesja stanowi odrębny element, odpowiednio przygotowany i przeprowadzony, aby zdjęcia ślubne wywoływały miłe wspomnienia.

Zdjęcia ślubne na miarę oczekiwań

Ta najważniejsza decyzja już za wami, dlatego kolejne przyjdą znacznie łatwiej. Studio i plener mają duży potencjał, natomiast ważne jest jego odpowiednie wykorzystanie. Zlecając sesję ślubną zawodowcowi, podnosicie szansę na unikalne zdjęcia, które są tak cenne, jak zatrzymany czas.

Decydując się na jedną z powszechnie odstępnych opcji, warto wziąć pod uwagę czynniki, które pomogą dokonać wyboru:

  • osobowość nowożeńców – pary o spokojnym usposobieniu, niechętne do pozowania lub żartów przed obiektywem to idealne osoby do sesji w studio; klika profesjonalnych fotografii pozwoli uwiecznić radość z zaślubin, bez przeznaczania kliku godzin na opcję plenerową;
  • spójność z zainteresowaniami – jeżeli Panna Młoda kocha morze, sesja w otoczeniu nadbałtyckich plaż lub tych zagranicznych będzie dobrym pomysłem, jeżeli natomiast Pan Młody jest pasjonatem piłki nożnej, z pewnością będzie możliwość znalezienia odpowiedniego boiska i rozegrania meczu życia;
  • indywidualny charakter zdjęć – dotyczy to zarówno ciekawie dobranego pleneru, jak też odpowiednio przygotowanego studia z możliwością zmiany tła oraz przygotowania kilku aranżacji. Niesztampowe ujęcia oraz ciekawe przedstawienie postaci stanowią niezbędne minimum.

Fotografia ślubna w studio...

Ten rodzaj sesji powinny brać pod uwagę nowożeńcy, którym zależy na dokładnym zobrazowaniu ich samych oraz towarzyszących im emocji. Takie zdjęcia pozwalają doskonale uchwycić mimikę, gesty i skupić się na detalach bez rozpraszającego nieraz tła. Zdjęcia ślubne w warunkach studyjnych są dobrym rozwiązaniem także dla osób o spokojnych charakterach, które nie mają ochoty na szaleństwa w ruinach zamków czy zakątkach nowoczesnych miast przed obiektywem. Studio nie oznacza jednak monotonii, wręcz przeciwnie – fachowy i pozytywnie nastawiony fotograf wydobędzie osób uwiecznianych na zdjęciach ich najlepsze cechy.

sesja-slubna-studio.jpg

Atutem takiej sesji jest również możliwość jej przeprowadzenia o dowolnej porze roku, ponieważ nie mają znaczenia żadne czynniki pogodowe. Nawet jeżeli ślub był latem, a sesja dopiero jesienią, odpowiednie tło i opracowanie graficzne zdjęć sprawi, że otrzymacie album pełen emocji zamkniętych w mniejszych lub większych kadrach. Odpowiednio przygotowane fotografowanie pozwoli wrócić do dnia ślubu i wesela, na nowo przypomnieć te chwile i sprawić, że każde kolejne ujęcie będzie najbliżej perfekcji. Jest to dobre rozwiązanie także wtedy, gdy nie chcecie długiego fotoreportażu, a jedynie kilka zdjęć, uwieczniających was w roli Panny Młodej i Pana Młodego.

Więcej o profesjonalnym studio fotograficznym TUTAJ.

...lub zdjęcia ślubne w plenerze

Tutaj fotograf ma znacznie większe pole manewru, a wy – możliwość przeniesienia się w okolice, które znacie z życia codziennego lub wręcz przeciwnie – nigdy do nich nie dotarliście nawet przypadkiem, ale zawsze o tym marzyliście. Tło sesji stanowią najczęściej łąki, pola, bezdroża, a z budynków – zamki, pałace lub ruiny budowli, które lata świetności mają już za sobą. Sesja może być wtedy znacznie bardziej dynamiczna, a zdjęcia doskonale oddają nastrój i energię uczestników. Wybór miejsca można powierzyć także fotografowi, który zna ich wiele, a przy okazji wie, które w danym momencie prezentują się najciekawiej.

sesja-slubna-plener.jpg

Ważne, aby sesja wyróżniała się spośród innych, inaczej oglądając fotografie będziecie mieć wrażenie, że już to gdzieś widzieliście. Z tego powodu również warto nieco przesunąć sesję względem daty ślubu i pojechać nieco dalej, zaangażować się bardziej w znalezienie odpowiedniego tła. Warto, ponieważ zostanie wam wyjątkowa pamiątka, do której chętnie będziecie wracać, przeglądając album lub fotoksiążkę. W przypadku sesji plany pokrzyżować może nieco pogoda, dlatego warto mieć dodatkowo ciekawe budynki w pobliżu.

Galeria ślubnej sesji plenerowej do obejrzenia na stronie www.emilsosnowski.pl.

Unikalne wspomnienia z dnia ślubu

Zdjęcia ślubne to zatrzymane w kadrze gesty i spojrzenia, czyli wasze emocje uwiecznione przez profesjonalnego fotografa. W odpowiednio przygotowanym studio lub ciekawym plenerze całość zyska niepowtarzalny charakter ponadczasowej pamiątki.

Materiał przygotował fotograf ślubny Emil Sosnowski.