wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Pierścionek zaręczynowy – wielkość i liczba diamentów mają znaczenie
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Pierścionek zaręczynowy – wielkość i liczba diamentów mają znaczenie

Jeśli jesteś przekonany, że Twoja obecna dziewczyna to właśnie ta, z którą chcesz wziąć ślub, prawdopodobnie myślisz o oświadczynach. By zaręczyny były dniem szczególnym dla Ciebie i dla Twojej wybranki, musisz zadbać o każdy szczegół. Swoją radość i uczucie, które nosisz w sercu wyrazisz poprzez drobny dodatek w postaci pierścionka zaręczynowego. Najczęściej panowie zdają się na intuicję, kiedy pragną tym podarunkiem uszczęśliwić swoją przyszłą żonę. Warto jednak mieć na uwadze kilka szczegółów, w tym dobór diamentu i jego wielkość. Pewnie nie wiesz jaki sklep wybrać. W tej kwestii możemy doradzić Ci już teraz. Wybierz sklep marki DIAMANTI i nie wychodząc nawet z domu, dokonaj zakupu biżuterii najwyższej jakości!

Jak duży powinien być diament w pierścionku zaręczynowym?

Zanim wybierzesz pierścionek zaręczynowy, zwróć uwagę na wielkość diamentu. Kamień nie powinien być zbyt mały i to nie tylko dlatego, że Twoja wybranka może być zawiedziona. W niedużym kamieniu znacznie trudniej dostrzec szlif, więc nawet jeśli będzie on bardzo dobry, nie wpłynie w znaczącym stopniu na zadowalający efekt wizualny. Jakiej wielkości kamienie powinieneś więc wziąć pod uwagę – przede wszystkim te, które mają średnicę minimum 2,5 mm.

Jeżeli zależy Ci na tym, by brylant pięknie się mienił, odbijając światło, takie efekty będą zwracać na siebie uwagę w diamentach, których wielkość średnicy zaczyna się od około 3,8 mm (0.23ct). Oczywiście to, jak duży wybierzesz diament może również zależeć od zasobności Twojego portfela. Musisz wiedzieć, że masa kamienia ma duży wpływ na to, jak kształtuje się wartość pierścionka zaręczynowego, jak i samego kamienia, który się w nim znajduje.

zloty-pierscionek.jpg

Jaki diament wybrać?

Przed wyborem kamienia zwróć również uwagę na jego czystość i barwę. Skala kolorów diamentów jest oznaczona literami. Zaczyna się od litery D, a kończy na Z. Diamenty z grupy D-F są praktycznie bezbarwne, nie mają żadnych, nawet śladowych odcieni jakiejkolwiek barwy. Kolejne litery alfabetu od G do Z to zwiększające się natężenie najczęściej barwy żółtawej, rzadziej lekko brązowawej. Jeśli barwy opisane są poprawnie, wg najbardziej rygorystycznych kryteriów, większość z nas zauważa dopiero odcień żółtego od barwy K. Podobnie z czystością.  Począwszy od kamieni z inkluzjami (niedoskonałościami), zauważalnymi praktycznie tylko przy użyciu mikroskopu (IF-VVS), po kolejne trudno zauważalne, przy użyciu lupy (VS) oraz łatwo zauważalne przez rzeczoznawców (SI), do grup kamieni I1-I3, które mogą być już łatwo zauważalne bez użycia lupy. Chcąc uniknąć rozczarowania, lepiej nie wybierać najsłabszych czystości, ponieważ mają one wpływ na obniżenie brylancji. Bardzo istotne jest, by diament był rzetelnie opisany przez osobę wykwalifikowaną, ponieważ jako kupujący możesz nie być w stanie w inny sposób zweryfikować jego parametrów.

Pierścionek zaręczynowy z jednym kamieniem, czy z wieloma?

Największym zainteresowaniem cieszą się pierścionki zaręczynowe z jednym diamentem, który jest umieszczony w centralnym miejscu. Jeśli Ty również preferujesz taką biżuterię, zdecyduj się na większy diament, który będzie przykuwać uwagę. Natomiast pierścionek z większą liczbą kamieni jest bardziej oryginalny. Diamenty nie muszą być wtedy zbyt duże, by biżuteria mogła zrobić na narzeczonej jak najlepsze wrażenie. Większa liczba kamieni pozwoli Ci wyrazić swoje uczucia w bardziej ekspresyjny sposób. Taki wybór jest szczególnie wskazany, gdy wiesz, że Twoja wybranka gustuje w pierścionkach z wieloma mieniącymi się kamieniami.

Pierścionek zaręczynowy najlepszej jakości

Jeśli już masz w głowie obraz idealnego pierścionka zaręczynowego, warto urzeczywistnić swoje fantazje, wybierając jeden z modeli, który znajdziesz w sklepie diamanti.pl. Masz tutaj zawsze gwarancję jakości i ceny, a przy tym dokładnie wiesz, co kupujesz. Każdy pierścionek zaręczynowy jest opatrzony dużym, realnym zdjęciem, a także tabelą pomiarową, w której znajdują się wszystkie istotne parametry, na jakie warto zwrócić uwagę.