wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać idealny model?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać idealny model?

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej pary. Tę magiczną chwilę pieczętuje wręczenie pierścionka zaręczynowego, który staje się symbolem wzajemnej miłości oraz obietnicą małżeństwa. Nic więc dziwnego, że praktycznie każdy mężczyzna, który wkrótce planuje oświadczyć się swojej wybrance, zastanawia się, jaki pierścionek wybrać na tę wyjątkową chwilę. Jaki powinien być idealny pierścionek zaręczynowy i jak go właściwie wybrać?

Sprawdź, jaki rozmiar pierścionka nosi Twoja przyszła narzeczona

W pierwszej kolejności mężczyzna powinien dowiedzieć się, jaki rozmiar pierścionka nosi jego ukochana. Najprostszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie informacji od samej zainteresowanej. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nasze zaręczynowe plany pozostały dla niej tajemnicą, zapytajmy o rozmiar kobiety z jej najbliższego otoczenia. Mama, siostra lub przyjaciółka naszej ukochanej z pewnością pomogą nam w zdobyciu tej cennej informacji.

Znając już rozmiar palca naszej ukochanej będziemy wiedzieli, jakiej wielkości pierścionek zamówić. Dzięki temu narzeczona od razu po zaręczynach będzie mogła go z dumą nosić na swoim palcu. Jeśli jednak, pomimo starań, nie uda nam się zdobyć informacji o rozmiarze, bez paniki! Rozmiar pierścionka możemy bowiem zmienić także po zaręczynach.

Złoty pierścionek z cyrkonią czy z diamentowym oczkiem?

Większość pierścionków zaręczynowych posiada oczko wykonane z kamienia szlachetnego lub z cyrkonii. Zdecydowanie największą popularnością na zaręczyny cieszą się kosztowne pierścionki z wprawionym diamentem lub brylantem. Nie każdy z nas posiada jednak budżet, który pozwala mu na zakup tak drogiego pierścionka. Także nie dla wszystkich kobiet podobają się malutkie diamentowe oczka w pierścionku. Inne z kolei bałyby się nosić tak drogą ozdobę na co dzień.

Jako prezent na zaręczyny doskonale sprawdzi się także złoty pierścionek z cyrkonią, która pięknie prezentuje się na damskiej dłoni oraz doskonale imituje kamień naturalny. Wybierając pierścionek pamiętajmy bowiem, że jest to tylko symbol. Najważniejsze w zaręczynach są natomiast nasze uczucia, a nie wartość samej ozdoby.

Złoto białe czy żółte?

Złoto to kruszec, z którego najczęściej wykonuje się pierścionki zaręczynowe. Jest trwałe, cenne i pięknie prezentuje się na palcu. Do wyboru mamy kilka jego rodzajów. Możemy zdecydować się na pierścionek zaręczynowy z białego złota, żółtego, a także z modnego w ostatnich czasach złota różowego. Który kolor złota wybrać?

Bardzo pomocna okaże się obserwacja, jakiego koloru biżuterię na co dzień nosi nasza wybranka. Jeśli preferuje ona tradycyjne żółte złoto, wybór jest prosty – powinniśmy wybrać pierścionek z tego samego kruszcu. Co jednak, jeśli nasza ukochana od złota woli srebro? W takiej sytuacji postawmy na białe złoto, które swoim wyglądem łudząco przypomina srebro.

pierscionek-zareczynowy244468.jpg

Przyjęło się bowiem, że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze złota, nie tylko ze względu na jego wartość materialną, ale także z powodu większej odporności. Złoto jest bowiem metalem znacznie trwalszym niż srebro, co ma ogromne znaczenie, kiedy kupujemy pierścionek na całe życie.

Próba złota także ma znaczenie!

Kupując złoty pierścionek z cyrkonią lub kamieniem szlachetnym, nie zapominajmy także sprawdzić próby złota. Pierścionki zaręczynowe najczęściej występują w próbie 585, która jest uznawana także za najpraktyczniejszą. Pierścionki z próby 585 są trwałe, odporne na zarysowania oraz posiadają wysoką zawartość czystego złota, co ma wpływ na ich wartość.

Czasami spotkamy się także z tańszymi pierścionkami zaręczynowymi z próby 333. Taki pierścionek posiada jednak niską zawartość złota, dlatego wybierajmy raczej biżuterię zaręczynową o wyższej próbie. Jeśli natomiast mamy ograniczony budżet, sprawdźmy pierścionki zaręczynowe z kamieniami szlachetnymi i złoty pierścionek z cyrkonią w Selana.pl. Wybierając biżuterię online możemy bowiem najwięcej zaoszczędzić na jej zakupie.