PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Oświetlenie sali weselnej - na co zwrócić uwagę?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Oświetlenie sali weselnej - na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie sali weselnej pełni niebagatelną rolę - buduje atmosferę, podkreśla klimat wnętrza i wpływa na to, jak czują się goście. Jest również istotne dla fotografia, który w prawidłowo oświetlonej sali ma większe szanse na piękne kadry. Jakie oświetlenie wybrać do sali weselnej? Jakie pytania powinni zadać nowożeńcy podczas wyboru sali i na co zwrócić uwagę?

Dekoracja światłem w sali weselnej

Dekoracja światłem polega przede wszystkim na podkreśleniu konkretnych punktów w sali weselnej oraz dobraniu odpowiedniej barwy światła. Do tego celu wykorzystuje się listwy LED, żarówki i urządzenia RGB.

Dekoracje żarówkowe

Żarówki powieszone na sznurku stanowią bardzo modną dekorację sali weselnej. Są dopełnieniem sali weselnej urządzonej w stylu rustykalnym lub boho. Żarówkami można podkreślić wybrany fragment ściany, na przykład taki, w którym znajdują się zdjęcia lub inne elementy dekoracyjne.

zarowki-dekoracyjne-sala-bankietowa.jpg 

Oświetlenie w stylu glamour

W większości sal weselnych do czynienia mamy ze stylem glamour, do którego świetnie pasuje punktowe i listwowe oświetlenie LED. Za jego pomocą możemy doświetlić ściany, miejsce, w którym usiądzie para młoda lub scenę dla zespołu. Oświetlenie może dynamicznie zmieniać barwę, tworząc rozmaite efekty podczas zabawy na parkiecie.

Gwieździste niebo

Wyjątkowo spektakularnym oświetleniem sali weselnej jest gwieździste niebo. Wybierając salę weselną, warto zwrócić szczególną uwagę na te lokale, które posiadają sufit podświetlany tysiącem małych punktów światłowodowych, które na granatowym tle tworzą niezwykłą, bardzo fotogeniczną i klimatyczną imitację gwieździstego nieba. Takie oświetlenie sprawdza się podczas przyjęcia nie tylko glamour, ale również klasycznym czy nowoczesnym.

gwiez__dziste-niebo-na-suficie-napinanym-supergwiezdzisteniebo-pl.jpg

fot.: supergwiezdzisteniebo.pl

gwiez__dziste-niebo-na-suficie-napinanym.jpg

fot.: supergwiezdzisteniebo.pl

Z kim skonsultować oświetlenie sali?

Pierwszą osobą, z którą młoda para powinna skonsultować oświetlenie sali jest osoba reprezentująca dany lokal. Warto wypytać o wszystkie szczegóły dotyczące oświetlenia, a jeśli proponowana oferta okaże się niewystarczająca, możemy zgłosić się do firmy profesjonalnie zajmującej się dekoracyjnym oświetleniem sali weselnej.