wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Oryginalne upominki dla gości weselnych
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2021-06-12 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2021-06-12 Merkury - moda męska Męska moda ślubna
Wrocław
2021-04-25 DAMAcouture.pl - Suknie Ślubne Warszawa Suknie ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Oryginalne upominki dla gości weselnych

Zwyczaj wręczania upominków gościom weselnym nie jest wprawdzie nowy, ale dopiero w ostatnich latach stał się on bardziej rozpowszechniony, a raczej rozpowszechniona została jego nowa forma. Kiedyś było to po prostu ciasto weselne i ewentualnie butelka alkoholu, które przygotowywano specjalnie na tę okazję lub też wręczano to, czego nie skonsumowano podczas wesela. Dzisiaj chcemy bardziej się w tę tradycję zaangażować, wręczyć gościom coś oryginalnego i wyjątkowego. Upominki powinny też być dość uniwersalne, aby jak najbardziej wpisywać się w gusta różnych gości. Jak to zrobić, by prezent był zarówno oryginalny, jak i uniwersalny? Spodobał się koleżance w naszym wieku i ukochanemu wujkowi Mirkowi? Podpowiadamy właśnie w tym artykule.

Coś przydatnego i praktycznego

Upominek dla gości, jak sama nazwa wskazuje, nie musi być ani duży, ani bardzo kosztowny. Nie oznacza to jednak, że ma być byle jakiej jakości. Lepiej wręczyć coś skromniejszego, ale naprawdę sympatycznego, co choć na chwilę wzbudzi uśmiech wśród uczestników naszego wesela. Takie zadanie spełnia zazwyczaj coś pysznego do jedzenia. Może to być zestaw słodyczy, miodów lub nalewek. Jeśli będą w ładnym opakowaniu, to zawsze mogą posłużyć jako dodatkowa pamiątka i ozdoba. Jeszcze lepiej, gdy zostaną one wykonane przez samą Parę Młodą lub ich najbliższych. Taki prezent staje się jeszcze bardziej wartościowy. Może pieczemy pyszne ciasteczka, robimy wspaniałe nalewki lub mamy własną pasiekę? Warto to wykorzystać.

Wiele par decyduje się na wręczenie upominków, które w zamyśle mają stanowić pamiątkę na długi czas. Wybierają magnesy ze swoim zdjęciem, figurki, otwieracze do butelek, czy świece. Spośród wielu różnych przedmiotów typowo ozdobnych, jak i użytkowych, warto wybrać te, które mają szanse być rzeczywiście wykorzystane przez jak największą liczbę gości. Nie każdy zbiera magnesy na lodówkę, a nawet jeśli, to zazwyczaj są to pamiątki z bliższych lub dalszych podróży. Nie każdemu jesteśmy też tak bliscy, by zechciał powiesić nasze ślubne zdjęcia na ścianie. Nie każdy też lubi zbierać bibeloty i stawiać na półce aniołki. Może lepiej zdecydować się na prosty i dobrej jakości otwieracz do butelek, albo zakładkę do książki?

upominki-weselne-fsdfsdfsfsfd.png

Obudź w gościach wielkie emocje

Warto też rozważyć upominek, który może nie pozostanie z gośćmi na długie lata, ale za to dostarczy im rozrywki i podkręci emocje. Taką rolę może pełnić jakikolwiek kupon, za którego sprawą możemy coś wygrać: pieniądze lub nagrodę rzeczową. Może o być obstawiony zakład u bukmachera, takiego jak PZbuk, kupon Lotto lub zdrapka. Czekanie na wynik meczu, losowania liczb lub zdrapywanie zdrapki na pewno podniesie naszym gościom adrenalinę - oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. Podobne emocje może też wzbudzić ciastko z wróżbą. Najlepiej, jeśli każda będzie szczęśliwa. Goście z pewnością chętniej zachowają je na pamiątkę i może nawet będą je ze sobą nosić w portfelu. Do wróżby można też dołączyć szczęśliwą monetę.

Przed wyborem upominku warto postawić się w roli gościa weselnego i zastanowić, czy dany podarunek byłby dla nas przydatny i wartościowy. Czy może wręcz przeciwnie, raczej rzucilibyśmy go gdzieś głęboko do szuflady i wyrzucili przy pierwszych porządkach lub przeprowadzce? Warto też pamiętać, że nie ma wcale obowiązku wręczenia gościom prezentów. Jeśli nie mamy na to pomysłu lub wystarczających środków finansowych, to lepiej ograniczyć się do bilecików z podziękowaniem.