wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Organizacja wesela krok po kroku
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Organizacja wesela krok po kroku

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dorosłego człowieka. Uroczystości tej, zarówno kościelnej, jak i cywilnej, towarzyszy również wesele, czyli przyjęcie dla całej rodziny. I to właśnie jego organizacja spędza wielu parom sen z powiek. Na co trzeba zwrócić uwagę, planując wesele i od czego zacząć przygotowania?

Poszukaj lokalu na wesele

Pierwszym krokiem w organizacji ślubu i wesela nie jest już wizyta w urzędzie stanu cywilnego czy w kościele. Dużo większym problemem niż znalezienie odpowiedniej daty jest wybór lokalu. W popularnych miejscach na termin trzeba czekać niekiedy nawet 2-3 lata! Skąd takie obłożenie? W dzisiejszych czasach niewiele osób decyduje się na organizację imprez okolicznościowych w domu. Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, brak miejsca w mieszkaniach. Po drugie, czasochłonne przygotowania dekoracji i cateringu. Co więcej, nie tylko wesela, ale też chrzciny, stypy, komunie, jubileusze rodzinne oraz liczne spotkania i kolacje biznesowe urządzane są właśnie w restauracjach czy w innych tego typu lokalach. Na co zwrócić uwagę szukając miejsca na wesele? Przede wszystkim na wielkość sali (musi być dostosowana do planowanej liczby gości) oraz menu, które powinno opierać się na produktach najwyższej jakości.

estella_-_organizacja-wesela-krok-po-kroku.jpg

Zorganizuj zespół/dj-a i dekoracje

Nie wszystkie sale czy restauracje oferują dekoracje. Jeśli nie, to trzeba o nie zadbać. Rozwiązaniem mogą być firmy dekoratorskie i florystyczne, które zapewniają nie tylko kwiatowe ozdoby i bukiety dostosowane do klimatu imprezy. Na głowie pary młodej będzie też znalezienie zespołu lub dj-a (ten wariant w ostatnich latach zyskuje na popularności). Przy ich wyborze warto kierować się nie tylko ceną, ale także tym, jakie usługi oferują. Coraz więcej zespołów rezygnuje z oprawy ślubnej, skupiając się tylko na muzyce, dlatego w takich przypadkach niezbędne będzie zatrudnienie doświadczonego wodzireja.

Pamiętaj o fotografie i kamerzyście

Wesele powinno mieć nie tylko odpowiednią oprawę. Nie może na nim zabraknąć profesjonalistów, którzy uwiecznią zabawę. Fotografie ślubne czy filmy z imprezy to doskonała pamiątka, ale znalezienie fotografa czy kamerzysty nie jest łatwym zadaniem. Dlaczego? Trzeba wziąć pod uwagę, że fachowców nie ma wielu, a w jeden weekend (coraz częściej również w tygodniu!) w każdym mieście odbywa się kilkadziesiąt przyjęć. Jeśli chce się zatrudnić specjalistę z najwyższej półki, poszukiwania trzeba będzie rozpocząć na równi z szukaniem sali weselnej.