PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Oprawa muzyczna na wesele - jak wybrać orkiestrę, aby dogodzić wszystkim gościom?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Oprawa muzyczna na wesele - jak wybrać orkiestrę, aby dogodzić wszystkim gościom?

Na udane wesele składa się kilka bardzo istotnych elementów. Jednym z kluczowych spośród nich jest oprawa muzyczna, o którą w Polsce najczęściej troszczy się orkiestra. Zespół weselny gra muzykę na żywo i jako jedyny jest w stanie w pełni sprostać oczekiwaniom gości w różnym wieku. Zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy bardziej doceniają bowiem interpretacje znanych przebojów wykonywane na żywo, aniżeli te same utwory odtwarzane z płyt. Znalezienie najlepszego, w pełni dopasowanego do potrzeb naszych i preferencji gości zespołu, niekiedy okazuje się jednak nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli dokładnie nie wiemy, na co zwracać uwagę i gdzie go szukać.

Zespoły weselne i ich (zróżnicowany) repertuar

Zespoły weselne to profesjonalni wykonawcy, którzy specjalizują się w prowadzeniu imprez okolicznościowych o różnym charakterze. Najczęściej są jednak zapraszani do prowadzenia zabaw weselnych, na których goście będą tańczyli i bawili się przy muzyce granej na żywo.

Każda orkiestra posiada własny, często wypracowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie repertuar. Znajdują się w nim najpopularniejsze hity weselne – m. in. przeboje biesiadne, popularne przyśpiewki weselne, a także utwory muzyczne z różnych lat, w tym zarówno te z czasów młodości naszych dziadków i rodziców, jak i bardziej współczesne, lubiane przez młodszych przeboje. W repertuarze wielu zespołów znajdziemy także popularne hity z gatunku disco polo.

oprawa_muzyczna_na_wesele-1115225.jpg

Z reguły repertuar zespołu muzycznego jest niezmienny, tzn. orkiestra wykonuje tylko zaproponowane młodym utwory. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z nich dopuszczają możliwość modyfikacji repertuaru, np. poprzez dodanie do niego konkretnych utworów lub usunięcie tych z nich, których nie lubimy lub które zwyczajnie nie pasują do stylistyki naszej zabawy. Nie jesteśmy więc skazani na disco polo tylko dlatego, że zespół muzyczny posiada ten gatunek w swojej ofercie!

Muzyka weselna, która łączy pokolenia! Jak ją zapewnić?

Z zasady, repertuary zespołów weselnych są opracowywane w taki sposób, aby coś dla siebie znaleźli goście w każdym wieku. Warto jednak mieć świadomość, że my także możemy mieć wpływ na to, jaka muzyka będzie dominowała na naszej zabawie. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, kiedy na naszym weselu będą gościli głównie ludzie młodzi – w takim wypadku możemy bez szkody dla jakości zabawy, zrezygnować np. z piosenek biesiadnych i starych polskich przebojów.

Odwrotna sytuacja będzie miała natomiast miejsce, jeśli w gronie naszych gości dominują osoby w średnim wieku i seniorzy. W tym przypadku warto odwrócić proporcje i zapewnić gościom więcej szczególnie przez nich lubianej starszej muzyki. Z zasady na polskich weselach najlepiej jednak sprawdza się repertuar mieszany, w ramach którego każde pokolenie znajdzie muzykę dla siebie!

Zespoły weselne na żywo. Jak ocenić warsztat i umiejętności muzyczne orkiestry?

Jeszcze kilkanaście lat temu zespoły weselne były wybierane niejako w ciemno – w większości przypadków niezwykle trudno było bowiem ocenić w praktyce ich umiejętności. Dziś, na szczęście sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej i mamy doskonałą możliwość nie tylko posłuchania interesującej nas orkiestry podczas występu na żywo, ale także zobaczenia, jak zachowuje się na scenie i prowadzi zabawę. I wcale nie musimy „wpraszać się” na wesele innej pary, aby tego dokonać!

Wystarczy bowiem wejść na stronę www popularnego polskiego portalu ślubnego Wesele z Klasą, na której znajduje się ogólnopolska baza zespołów weselnych, a następnie wybrać swoją lokalizację. Po wyświetleniu się wszystkich dostępnych wykonawców z naszego miasta, kliknąć w wizytówkę jednego z nich. W większości przypadków znajdziemy na niej także krótkie nagranie wideo z występu.

Dzięki temu będziemy mogli posłuchać zespołu, zobaczyć jego członków w czasie występu oraz po prostu ocenić, czy podoba nam się grana przez niego muzyka. Oprócz tego, na wizytówce każdego wykonawcy znajdziemy także cennik jego usług, ofertę, a także opinie innych nowożeńców, którzy podobnie, jak my także poszukiwali idealnego zespołu weselnego i zdecydowali się na współpracę z tym konkretnym wykonawcą. Powody, które zadecydowały właśnie o jego wyborze, są często wymienione w opinii.