wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » On, ona i miłość
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

On, ona i miłość

Przygotowania do ślubu i wesela niejednokrotnie trwają nawet kilka lat. Od chwili zaręczyn czy oświadczyn mija około 1,5-2,5 roku, zanim uroczystości się odbędą. Wydaje się z pozoru, że to bardzo dużo czasu na zorganizowanie wszystkiego, co niezbędne w związku ze ślubem i weselem. Ci jednak, którzy zajmowali się tym osobiście, wiedzą, jak wiele pracy i czasu trzeba włożyć, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Najpierw sala i zespół/DJ

Pierwszym krokiem, który przybliża narzeczonych do organizacji swojego wesela, jest wynajęcie odpowiedniej sali. Najlepsze domy weselne i restauracje mają terminy zarezerwowane nawet na 2-3 lata do przodu, zwłaszcza w okresie od czerwca do końca września. To najpopularniejsze terminy zaślubin, dlatego też ruch na salach weselnych jest bardzo duży.

Już na tym etapie trzeba wiedzieć, jak duże będzie wesele - przyjęcie z udziałem najbliższej rodziny i przyjaciół, czy raczej tradycyjne, polskie weselisko na kilkaset osób? Standardem obecnie jest organizowanie niewielkich wesel, na co najwyżej 50 par.

1709.jpg

Kiedy sala zostanie zarezerwowana, kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego zespołu lub DJ-a, którzy zapewnią oprawę muzyczną zabawy weselnej. Podobnie jak w przypadku sali na wesele, także i w zakresie rezerwacji terminu u zespołów muzycznych warto się tym zająć na minimum 2 lata wcześniej.

Wcześniejszy termin możliwy

Alternatywą dla organizacji wesela na kilka lat wcześniej jest wybór mniej popularnych terminów na ślub, np. październik, listopad, luty lub marzec. Pogoda wówczas jest bardzo różna, dlatego większość par młodych odkłada zaślubiny na cieplejszą porę roku. Na salach weselnych nie ma tłoku i nawet udaje się zarezerwować odpowiednią restaurację na kilka miesięcy wcześniej. Innym wyjściem z sytuacji, gdy młodzi nie chcą, lub nie mogą czekać kilka lat na ślub i wesele, jest zorganizowanie uroczystości nie w sobotę, a na przykład w czwartek lub w piątek. Można wówczas liczyć na zniżkę na sali weselnej, a i zespoły muzyczne mogą zaoferować okazyjną stawkę.

Pozostałe kwestie związane ze ślubem i weselem

Młoda para przy organizacji swojego ślubu i przyjęcia weselnego musi oczywiście zarezerwować termin zaślubin w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego. Nie trzeba tego robić wcześniej niż na kilka miesięcy przed planowanym ślubem.

Wśród pozostałych spraw do załatwienia młodzi mają jeszcze kamerzystę i fotografa, samochód do ślubu, wszelkie atrakcje, jakimi chcą urozmaicić swoje wesele, a także kwiaty do kościoła, na salę weselną i dla panny młodej. Później narzeczeni wybierają stroje na ślub i wesele oraz zaproszenia, które zaniosą osobiście lub wyślą gościom. To tylko zarys przygotowań ślubno-weselnych, jakie pozwalają na zorganizowanie takiej uroczystości, która będzie przepełniona miłością dwojga dusz.