wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Odmieńcie swój przedpokój, wykorzystując fototapety
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2020-05-08 DAMAcouture.pl - Suknie Ślubne Warszawa Suknie ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Odmieńcie swój przedpokój, wykorzystując fototapety

Jeśli nie liczyć drzwi wejściowych, przedpokój jest pierwszą częścią Waszego nowego domu, którą będziecie oglądać każdego dnia, wracając z pracy czy codziennych sprawunków. To on także pierwszy ukaże się oczom wszystkich odwiedzających Was gości.

 przedpokoj1.jpg

https://myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/przedpokoj/

Mimo to zdecydowanie zbyt często zdarza się, że myślimy o przedpokoju wyłącznie jak o czymś w rodzaju pomieszczenia przejściowego – czegoś, czemu nie warto poświęcać ani zbyt dużo myśli, ani – tym bardziej – zbyt dużo środków. A szkoda! Przedpokój to przecież coś więcej niż tylko miejsce, w którym można zostawić płaszcz i buty, aby nie wnieść zbyt dużo „zewnętrza” do wnętrza: to także wizytówka Waszego małżeńskiego gniazdka! Jak urządzić korytarz, aby godnie spełniał tę funkcję? Wybierając fototapety, oczywiście! Mamy dla Was kilka wskazówek: stworzycie przepiękny przedpokój w zaledwie siedmiu krokach!

Krok 1: Poszukiwanie inspiracji

Wiecie, dlaczego tak wiele przedpokojów wygląda na miejsca smutne, zaniedbane i zapomniane? Cóż, ponieważ smutne, zaniedbane i zapomniane. Tak bardzo skupiamy się na „prawdziwych” domowych wnętrzach, że nie starcza nam już energii, by udekorować przedpokój! Uważajcie jednak: zanim rzucicie się w wir dekorowania, zajrzyjcie do Internetu i czasopism w poszukiwaniu inspiracji, które pomogą Wam jasno określić, czego właściwie chcecie. Skoro czytacie ten artykuł, pierwszy krok właściwie macie już odhaczony!

przedpokoj2.jpg

Krok 2: Dobór kolorów

Kolor jest tą rzeczą, której przedpokojowi brakuje bardzo, bardzo często. Wybierając go, trzeba pamiętać o tym, że przedpokój jest swego rodzaju łącznikiem między różnego rodzaju domowymi wnętrzami, spośród których każde prawdopodobnie ma swoją własną gamę kolorystyczną. Warto więc zdecydować się na taki kolor, który zespoli wszystkie pozostałe! Nawet gdyby miało okazać się, że tym kolorem będzie biel, i tak będzie to dobry wybór: przedpokoje zwykle są ciemne, a biel może ładnie rozświetlić wnętrze. Dobór kolorystyki fototapety do przedpokoju jest, wbrew pozorom, znacznie ważniejszy niż wybór jej wzoru – możecie nam zaufać!

Krok 3: Rozeznanie w przestrzeni

Przedpokoje bywają rozmaite: krótkie i długie, prostokątne, pociągłe, kwadratowe, z oknami, bez okien, zakrzywione… Co więcej, rozmaite bywa ich wyposażenie: czasem jest to tylko wieszak i półka na buty, może też ławeczka, a czasem to kilka dużych szaf. Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę, dobierając ozdoby. Tam, gdzie miejsca jest sporo, cudownie sprawdzą się fototapety do przedpokoju o szerokich, dużych wzorach. Fototapety do wąskiego przedpokoju to z kolei te, które najlepiej – w wielu przypadkach – będzie zamontować na suficie, ponieważ właśnie tam jest najwięcej wolnej przestrzeni. Pamiętajcie, że fototapety są fantastycznym narzędziem do modelowania poczucia przestrzeni w danym wnętrzu: można wykorzystać je zarówno do tego, by optycznie wysmuklić wnętrze o zbyt niskim suficie, jak i do tego, by sprawić, że całość wyda się nieco przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.

przedpokoj3.jpg

Krok 4: Wybór wzoru

To, co wszyscy lubią najbardziej! Przeglądanie milionów wzorów w poszukiwaniu tego jednego jedynego, najlepszego ze wszystkich, to zawsze wielka przyjemność – ale jednocześnie zadanie, które wielu osobom może wydać się nieco… obezwładniające. Jak dobrać jeden, gdy możliwości jest tak dużo? Nie ma na to jednej recepty, ale możemy podzielić się z Wami kilkoma sugestiami:

- niski sufit będzie wyglądał na wyższy, jeżeli wybierzecie fototapetę o wyraźnie pionowym wzorze, na przykład w drzewa albo po prostu w prążki;

- nie macie ochoty na drobiazgowe dobieranie rozmaitych dekoracji? Fototapeta o wyrazistym wzorze, najlepiej bardzo kolorowa, „ustawi” całe wnętrze, natychmiast sprawiając, że stanie się znacznie bardziej stylowe.

- wnętrze o symbolicznych rozmiarach, takie, w którym nie ma nawet wystarczająco dużo wolnej ściany, aby udało się nakleić jeden bryt tapety? Spróbujcie fototapety na drzwi do przedpokoju!

Krok 5: Montaż

Fototapety wyglądają fantastycznie, to fakt, ale młodzi małżonkowie urządzający swoje pierwsze mieszkanie na pewno szczególnie docenią inną ich ważną cechę: są niezwykle łatwe w montażu i w utrzymaniu. Nie ma nic prostszego niż nałożenie fototapety na ścianę albo drzwi (przy suficie sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana, ale nadal nie jest to nic, z czym nie poradziłby sobie  w zasadzie każdy!). Także późniejsze utrzymanie dekoracji w czystości i dobrej kondycji nie powinno nikomu sprawić kłopotu: wszelkie ewentualne zabrudzenia można z łatwością usunąć, posługując się delikatnie zwilżoną ściereczką albo gąbką.