PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Obrączki ślubne - obalamy 5 mitów związanych ze ślubną biżuterią
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Obrączki ślubne - obalamy 5 mitów związanych ze ślubną biżuterią

Biżuteria ślubna powinna towarzyszyć nam przez całe życie. Symbolizuje ona trwałość zawartego związku małżeńskiego, a także miłość i nierozerwalność uczucia, które połączyło ze sobą dwie osoby. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu, wybierając obrączki ślubne. Niestety, pojawiające się sukcesywnie poradniki czy też wskazówki rodziny i znajomych, mogą być mylące i sprzeczne ze sobą. Dlatego też postaramy się obalić kilka mitów, by ułatwić wybór każdej przyszłej parze młodej. Dotyczą one nie tylko obrączek, ale również i samej ceremonii zaślubin i przygotowań do jednego z najważniejszych dni w życiu. Ważne jest bowiem, by niewłaściwe przekonania nie przesłoniły tego, co w tym dniu najważniejsze – ślubowania miłości i wierności na całe wspólne życie.

Mit 1: Czy obrączki warto kupić wyłącznie w sklepach stacjonarnych?

Współcześnie sprzedaż internetowa przeżywa apogeum swojej popularności. Dotyczy to wielu produktów, w tym również biżuterii. Jak podkreśla ekspert ze sklepu jubilerskiego Łodzińscy w Krakowie, Polacy coraz częściej decydują się na zakup obrączek ślubnych właśnie w sklepach internetowych. Nie wiąże się to z żadnym ryzykiem, gdyż przesyłka jest ubezpieczona. Najczęściej klienci nie ponoszą również żadnych dodatkowych kosztów, związanych z wysyłką zamówionego towaru. Sklepy internetowe dają natomiast możliwość spokojnego przejrzenia bogatej oferty i wyboru produktu, który w największym stopniu spełnia oczekiwania państwa młodych.

Mit 2: Czy białe złoto występuje w przyrodzie?

Wbrew powszechnym poglądom, białe złoto nie występuje w przyrodzie w naturalny sposób. Jest to połączenie czystego złota z innymi metalami, do których należy np. nikiel, srebro czy pallad. To właśnie one nadają biżuterii wyjątkowy kolor. Dlatego też obrączki ślubne Łodzińscy z białego złota będą z nieco droższe. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy można w nich wyróżnić stopy wartościowych metali, do których należy, chociażby wspomniany już pallad.

jubiler-lodzinscy-obraczki-slubne.jpg

Mit 3: Czy biżuteria z różowego złota jest modna?

Zacznijmy od tego, w jaki sposób powstaje różowe złoto? Jest to możliwe dzięki domieszce miedzi, która zmienia tradycyjny kolor kruszcu. Jeszcze kilka lat temu różowe dodatki były symbolem kiczu, omijanym szerokim łukiem przez osoby, ceniące sobie styl i elegancję. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła, a różowe złoto coraz częściej wybierane jest przez pary młode. Co ciekawe, na takie rozwiązania decydują się również mężczyźni. Różowe złoto idealnie komponuje się z różnymi dodatkami, podkreśla wyjątkowy charakter i nowoczesny styl par, które wybierają ten rodzaj biżuterii ślubnej.

Mit 4: Czy dobrej jakości obrączka może się porysować?

Bardzo często słyszy się, że porysowana biżuteria ślubna wynika z mankamentów kruszcu i ich kiepskiej jakości. Nic bardziej mylnego! Jak się bowiem okazuje, powstawanie rys na produktach, które wykonane są z metali szlachetnych, to zupełnie naturalny proces, który nie wynika z jakichkolwiek niedociągnięć. Warto jednak zadbać o biżuterię tak, by zminimalizować ryzyko takich uszkodzeń. Jak to zrobić? Najlepiej ściągać obrączki ślubne podczas wykonywania prac domowych i przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Warto wiedzieć również, że wiele salonów jubilerskich, w tym lodzinscy.eu posiadają w swojej ofercie usługę odświeżania biżuterii, dzięki której można przywrócić porysowanym obrączkom dawny blask i atrakcyjny wygląd.

Mit 5: Czy warto postawić na złoto o wyższej próbie?

Jak wiadomo, próby złota określają, ile czystego kruszcu zostało wykorzystane, podczas produkcji biżuterii. Za złoto o wyższej próbie zapłacimy więc znacznie więcej. Czy warto jednak zainwestować w takie rozwiązania w przypadku obrączek ślubnych? Niekoniecznie, zwłaszcza, że różnego rodzaju dodatki do ostatecznego stopu sprawiają, że obrączki są mniej podatne na powstawanie nieestetycznych zarysowań. Z kolei obrączki ślubne ze złota o wyższej próbie będą charakteryzowały się intensywną barwą, co z pewnością spodoba się wielu parom młodym. Dlatego też warto rozważyć wszystkie rozwiązania i przejrzeć bogatą ofertę producentów, by dokonany wybór był najlepszy z możliwych. W końcu biżuteria ślubna podobnie jak miłość, zostanie z nami już na całe życie.