wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » O czym warto pamiętać, kupując alkohol na wesele?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

O czym warto pamiętać, kupując alkohol na wesele?

Organizując tę wyjątkową uroczystość, nie sposób zapomnieć o tzw. „podkładzie” do dobrej zabawy. Dla wielu narodowości fakt spożywania wysokoprocentowych alkoholi na weselu może gorszyć, jednak w polskiej kulturze biesiada rzadko kiedy odbywa się bez towarzystwa czystej wódki. Zabawa do rana w akompaniamencie śpiewu, instrumentów i w rytmie tańca, to właśnie najlepsze wesele pod słońcem. Szykujecie się do kupienia alkoholu na wesele? Podpowiadamy jak wyliczyć optymalną ilość butelek oraz gdzie kupić alkohol na wesele!

Jak wyliczyć ile alkoholu na wesele kupić?

To nie jest wyższa matematyka, ale warto wziąć do tego równania kilka zmiennych. Niestety kupowanie metodą „na oko” nigdy nikomu nie wyszło na dobre. Metoda „porównawcza” też nie jest najlepsza – jeśli u Kowalskiego zeszło 100 butelek, to ja też tyle kupię… bzdura! Nie ma nic gorszego niż wyczerpanie się zapasu alkoholu na weselu. Dlatego dobrze wylicz ilość par pijących, najlepiej litr czystej wódki na parę. Jaki alkohol na wesele? Oprócz czystej wódki, która jest zwykle głównym trunkiem weselnym, można pomyśleć o winie i piwie. Dobrze zastanów się, którzy goście gustują w lżejszych alkoholach, a jeśli jest taka możliwość, skonsultuj się co preferują i podczas wizyty w hurtowni alkoholi, kupuj to co lubią. To bezpieczna opcja.

Zaplanuj ilość alkoholu na weselu także pod kątem poprawin – jeśli planujecie także to przyjęcie, ilość wódki musi być proporcjonalnie większa. Zwykle na poprawinach nie pija się już z taką intensywnością, jak na weselu, dlatego na ten dzień lepiej zaopatrzyć się w mniej procentowe trunki. W hurtowni alkoholi zwróć uwagę na ciekawe gatunkowo piwa, wina czerwone i wina białe, popularne wśród kobiet są ostatnio wina musujące typu Prosecco. Jeśli na weselu odbywać się będą zabawy z nagrodami, to można pomyśleć o kilku butelkach tylko na ten cel. Uwzględnij to w obliczeniach.

stol-weselny52219364.jpg

Gdzie kupić alkohol na wesele?

Odradzamy kupowanie w sklepach spożywczych i marketach. W detalu cena jest wysoka, a wybór często mocno ograniczony. Najlepiej udać się w tym celu do hurtowni alkoholi (patrz alkohol-online.pl). W miejscu tym znajdziemy różne gatunki czystej wódki w okazjonalnej cenie (bez marży detalisty). Im więcej kupimy, tym lepsze warunki dostaniemy – na dużym weselu różnica kilku procent na butelce może dawać sporą oszczędność. Dodatkowo wiele hurtowni alkoholi daje możliwość zwrotu naddatku zakupionych butelek – jeśli dla bezpieczeństwa wzięliśmy czystej wódki ze sporą górką, a nie planujemy tego wypić, to odsprzedaż jest doskonałą opcją na dodatkową oszczędność. W hurtowni alkoholi znajdziemy także wina w dobrej cenie, gatunkowe piwa czy inne ciekawe trunki.

W marketach alkohol na wesele opłaca się kupować tylko, jeśli akurat jest na niego promocja. Czasem na plus wychodzi zakup łączenia kilku produktów – np. czystej wódki i soku. Wtedy kupując alkohol na wesele dostajemy dodatkowo napoje, tego typu promocje nie są jednak częste i trafić w nie akurat w czasie planowania wesela to spory fart. Wizyta w hurtowni alkoholu jest zdecydowanie bardziej wskazana.