wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » O czym pamiętać, organizując wesele?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

O czym pamiętać, organizując wesele?

Ślub to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, warto więc zadbać o to, by w tym dniu wszystko przebiegło doskonale. Organizacja przyjęcia weselnego to spore wyzwanie, któremu można jednak sprostać – wystarczy opracować dobry plan działania i po kolei realizować punkty.

Pierwsza i najważniejsza sprawa – termin ślubu

Pierwszą kwestią, którą należy ustalić jeszcze zanim zabierzecie się za wymyślanie koncepcji przyjęcia, jest ustalenie terminu ślubu. Na samym początku udajcie się do kościoła i Urzędu Stanu Cywilnego, by zarezerwować dzień oraz godzinę. Dostaniecie również wykaz dokumentów, które są niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego wraz z terminami ich dostarczenia. Gdy to zostało ustalone, możecie zająć się organizacją wesela.

Miejsce przyjęcia

Gdy wiecie już, kiedy odbędzie się wasz ślub, możecie zarezerwować odpowiedni termin w sali weselnej. Weźcie jednak pod uwagę, że szczególnie w okresie weselnym, czyli od lipca do września, terminy szybko znikają. Większość par rozpoczyna przygotowania około roku lub półtora przed ślubem, co pozwala dopasować datę ślubu do terminarza danej restauracji czy sali bankietowej. Jednak zanim zdecydujecie, gdzie odbędzie się wasze przyjęcie, zastanówcie się, czy chcecie organizować wszystko sami, czy wolicie, by zajęła się tym restauracja. Wiele lokali, w tym mieszące się pod Warszawą Rancho pod Bocianem, oferuje kompleksowe usługi organizacji wesela. W ich zakres wchodzi, poza przygotowaniem menu oraz obsługą gastronomiczną, także dekoracja sali, współpracę z artystami i florystami oraz zapewnienie dodatkowych atrakcji.

stronanr6salabankietowav1.jpg

Oprawa muzyczna, czyli DJ lub zespół

To, jak będą bawić się Wasi goście, zależy od muzyki, jaką im zapewnicie. Dlatego wybór odpowiedniego zespołu lub DJ-a jest tak ważny. Najlepiej przed podpisaniem umowy wysłuchać, jak gra każdy z nich. Warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zabawiają gości w trakcie imprezy oraz czy zapewnią im zabawy urozmaicające przyjęcie.

Fotograf i kamerzysta

Nie ulega wątpliwości, że najlepszymi pamiątkami z wesela są zdjęcia oraz film. Dlatego warto poświęcić chwilę, by wybrać osoby, których prace najbardziej się wam podobają. Dobrze też zastanowić się, jaka forma zdjęć będzie dla was najciekawsza – czy ma być to sesja w plenerze, a może coraz bardziej popularny reportaż?

Pozostałe kwestie – ale nie mniej ważne!

Gdy przyjęcie jest wstępnie zaplanowane, warto zająć się pozostałymi kwestiami, takimi jak strój Państwa Młodych oraz obrączki. Ważne jest również stworzenie zaproszeń, które będą estetyczne oraz przekażą gościom wszystkie niezbędne informacje na temat wesela.

Organizacja wesela nie jest sprawą prostą, jednak przy odpowiednim zaplanowaniu działań wszystko pójdzie dobrze, a przyjęcie będzie spełnieniem waszych marzeń. Pamiętajcie – bawcie się tego dnia doskonale, bo to wasze święto!