PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Nowy trend w fotografii ślubnej
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Nowy trend w fotografii ślubnej?

Jak elegancko zaprezentować zdjęcia ze swojego ślubu znajomym i rodzinie z całej Polski i świata? Co stanie się, jeśli połączymy nowoczesną technikę z tradycyjną fotografią? O tym, czego oczekują nowoczesne Pary Młode i jak powinien wyglądać modny album ślubny opowiedzieli nam twórcy portalu albumy-slubne.com

album ślubny

Kiedyś wszystko było o wiele prostsze: Para Młoda zamawiała sesję u fotografa i już wkrótce odbierała odbitki. Goście zapraszani do domu oglądali album ślubny, który spoczywał w jednej z szuflad.

Dziś, gdy każdym wydarzeniem natychmiast dzielimy się ze znajomymi na portalach społecznościowych, a zdjęcia wysyłamy do siebie MMSami lub mailem, możemy chwalić się piękną sesją ślubną przed znajomymi i rodziną na całym świecie. Wystarczy zamieścić zdjęcia w Internecie i nadać im odpowiednią oprawę. Właśnie poszukiwanie ładnej oprawy dla zdjęć zamieszczanych w sieci stało się inspiracją dla twórców nowego polskiego serwisu albumy-slubne.com

Jak prezentować zdjęcia ślubne w sieci?

- Na portalu społecznościowym zdjęcia nigdy nie będą wyglądać tak ładnie, jak w specjalnie zaprojektowanym albumie. Tło w ostrych kolorach i wszystkie dodatki, takie jak przyciski albo menu, odwracają uwagę od fotografii. Stąd pomysł, by przenieść tradycyjne, eleganckie albumy do Internetu – mówi nam Wojciech Kapusta, jeden z pomysłodawców portalu.

Droga od pomysłu do realizacji wymagała odpowiedzi na bardzo ważne pytania. Co – oprócz fotografii Młodej Pary – powinien zawierać cyfrowy album? - W czasie prac nad portalem tak naprawdę wzięliśmy do ręki albumy z naszych ślubów i krok po kroku przenosiliśmy ten sam efekt na stronę WWW – mówi Krzysztof Róg.

W efekcie, cyfrowy album przegląda się jak książkę, niemalże słysząc szelest papieru. Oglądanie albumu zaczynamy od otwarcia okładki, a potem przewracamy kolejne strony. (Sprawdziliśmy - efekt jest niezwykle elegancki i realistyczny). Dodatkowo, Młode Pary mają możliwość wyboru jednego z kilku gotowych szablonów graficznych lub zamówienia wykonania własnego szablonu, co daje im pełną kontrolę nad wyglądem albumu.

Album ślubny, z którym nie musimy się rozstawać

Cyfrowa galeria zdjęć ma nieograniczony zasięg. Link do albumu można wysłać w dowolny sposób: mailem, SMS-em albo zamieścić go na swoim profilu w portalu społecznościowym i udostępnić. Co więcej, sami młodzi małżonkowie noszą album ze sobą i mogą spojrzeć na niego w każdej chwili! Wystarczy, że połączą się z albumem przez Internet w komórce lub tablecie.

- Łatwy dostęp na każdym urządzeniu to wielka zaleta albumów cyfrowych, której nie da się porównać z żadnym papierowym wydrukiem. Bardzo zależało nam na tym, by album prezentował się jednakowo dobrze zarówno na laptopie, jak i smartfonie abo tablecie. Stąd możliwość powiększania zdjęć i przybliżania wybranych fragmentów stron.

Redakcyjny test: album ślubny w 5 minut. Jakość: profesjonalna

Ile trwa przygotowanie albumu? Zachęceni rozmową z twórcami portalu postanowiliśmy sami to sprawdzić. Stworzyliśmy album z zegarkiem w ręku (a dokładniej ze stoperem włączonym w komórce). Efekt? Album był gotowy w 5 minut bez szczególnego pośpiechu. Po tym czasie czekaliśmy już tylko na link do gotowej wersji fotoksiążki.

album ślubny

Aby przyspieszyć prace nad albumem, warto wcześniej zastanowić się wspólnie, które zdjęcia chcemy w nim zamieścić. To dobry pomysł zwłaszcza, jeśli nasza sesja obejmuje bardzo wiele fotografii. Nie musimy jednak szczególnie się ograniczać – w zależności od rodzaju fotoksiążki, znajdziemy w niej miejsce nawet na 64 fotografie! A samo wrzucanie zdjęć do albumu jest bardzo proste i intuicyjne.

Nowy trend wśród fotoksiążek?

Twórcy portalu są przekonani, że cyfrowe albumy ślubne mają przed sobą wielką przyszłość. Dzięki fotoksiążkom w Internecie Pary Młode nie muszą iść na kompromis: zyskują album, który przegląda się jak tradycyjny album, ale mogą udostępnić go dowolnej osobie i zajrzeć do niego nawet w czasie przerwy w pracy.

Polecamy Wam przetestowanie tej nowinki, tym bardziej, że do końca czerwca twórcy serwisu udostępniają albumy w cenach promocyjnych. O tym, jak fotoalbum wygląda w praktyce możecie przekonać się na: albumy-slubne.com