wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Nowe trendy w stomatologii estetycznej
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-02-14 JDSTYLE - zaproszenia ślubne i dodatki weselne Ekskluzywna papeteria ślubna, ogromny wybór zaproszeń ślubnych i dopasowanych stylistycznie dodatków na wesele - sklep internetowy producenta. Zaproszenia ślubne
Witkowo
2020-02-14 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
2020-02-14 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Nowe trendy w stomatologii estetycznej

Karnawał 2015 trwa. Więc i bali, różnych spotkań towarzyskich odbędzie się bardzo wiele. A przed takimi wydarzeniami zarówno kobiety jak i mężczyźni poprawiają swoją urodę. Tak więc nie tylko odwiedzają kosmetyczkę czy fryzjera, ale także... stomatologa

Zdarza się, że Panie do gabinetów stomatologicznych przychodzą ze zdjęciem gwiazdy show-biznesu prosząc specjalistę o "zrobienie" takich samych zębów. Obecnie kobiety najczęściej wzorują się na uśmiechu Kim Kardashian, Kate Middleton i Jennifer Lopez. Mężczyźni też mają swoich idolów. A zęby mają być białe, równe i odpowiednio długie. Dentyści, aby być "na czasie" w stomatologii estetycznej zazwyczaj śledzą m.in. rankingi American Academy of Cosmetic Dentistry, które sporządza się tuż przed galą rozdania Oscarów.

Zęby dłuższe, biel umiarkowana

Dentyści zauważają modę na naturalne zęby. Stomatologia estetyczna aktualnie promuje zęby w naturalnych kolorach i kształtach. Odchodzi się od śnieżnobiałego uśmiechu i idealnie równych zębów. Na topie są wydłużone jedynki a nawet drobne niedoskonałości i diastema, czyli przerwa między centralnymi zębami siecznymi. 

W gabinetach stomatologii estetycznej można w krótkim czasie skorygować niedoskonałości zębów. Bardzo popularne stało się poprawianie zębów w szczególnie w odcinku przednim oraz korekta przebiegu linii uśmiechu.

142166457804469900.jpg

Jeszcze nie tak dawno najważniejsze było, aby zęby były bardzo białe i idealnie równe. Obecnie hitem są zęby, które lekko wystają poza linię ust podczas uśmiechu. Aby osiągnąć taki efekt stosuje się porcelanowe licówki, które nakleja się na powierzchnie zębów. Dzięki nim zęby nie tylko zyskują nowy kształt, ale również pożądany odcień. Dzięki licówkom można również zlikwidować "przerwy" w uzębieniu.

Zęby odejmujące lat

Nie tylko w gabinetach kosmetycznych wykonuje się anti-aging, stomatologia estetyczna również oferuje tego typu usługi. Na czym to polega?

Przyczyną pojawienia się zmarszczek wokół ust lub utarty jędrności skóry są ścierające się z wiekiem zęby lub braki w uzębieniu. Skóra twarzy traci podparcie na nieprawidłowych powierzchniach zębów i wiotczeje. Ten proces rozpoczyna się już od jednego brakujacego zęba, dlatego aby go powstrzymać lub odjąć sobie 10-20 lat warto wykonać zabieg wydłużenia "zjedzonych" zębów poprzez założenie licówek, a w przypadku brakujących zębów zastosować leczenie implantologiczne.

I Właśnie z tego typu zabiegów korzysta większość celebrytów, swoje piękne uzębienie nie zawdzięczają Matce Naturze a odpowiedniej protetyce. W USA co druga gwiazda show-biznesu nie posiada swoich naturalnych zębów a ich skorygowany model! Dominują tam porcelanowe licówki lub korony mocowane na implantach.

Jednak niezależnie od możliwości jakie daje nam stomatologia estetyczna, najważniejsze że modna stała się naturalność. Licówki czy korony, które tworzą protetycy mają przede wszystkim przypominać prawdziwe zęby. Dawniej śnieżnobiałe zęby, gładkie jak porcelanowe kubki tzw zęby "umywalkowe" i zazwyczaj nie odbijające światła, dziś są passe. Teraz korony oddają naturalne cechy zębów, czyli charakterystyczne żłobienia, naturalną biel i przezierność.

Natomiast istotny jest symetryczny uśmiech, czyli podobne dwójki i jedynki. Dzięki temu uśmiech staje się proporcjonalny i powoduje, że z każdej strony profil twarzy jest podobny.

Więcej na temat stomatologii estetycznej znaleźć można na stronie internetowej Klinki Stomatologicznej - link

Artykuł poleca Klinika Stomatologii Estetycznej CANDEO - http://candeo.pl