wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Niezapomniane wesele w ogrodzie
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Niezapomniane wesele w ogrodzie

Wesela plenerowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Otoczenie kwiatów, krzewów i drzew wywodują niezapomniane wrażenia u nowożeńców i ich gości. Pamiątkowe zdjęcia będą stale oglądane przez lata. Zorganizowanie takiego wesela to jednak duże wyzwanie logistyczne i finansowe.

Ślub cywilny czy kościelny?

To zasadnicze pytanie. Wiele Młodych Par oglądając piękne zdjęcia w internecie nie zdaje sobie sprawy, że zawarcie ślubu w plenerze nie jest proste. W przypadku ślubu cywilnego w zasadzie nie ma większych problemów. Wystarczy to zgłosić w odpowiednim USC i uiścić dodatkową opłatę w wysokości 1000 zł. Nie jest to mała kwota.

Sytuacja jest znacznie trudniejsza w przypadku ślubu kościelnego, tu potrzebna jest zgoda biskupa. Zgodnie z prawem kościelnym ślub może być udzielony tylko na ziemi uświęconej, a więc w kościele lub kaplicy. Biskupi sporadycznie wydają zgodę na tę formę sakramentu.

Wesele w ogrodzie

To rozwiązanie kompromisowe, ślub odbywa się w USC lub kościele, a następnie goście zostają przewiezieni do lokalu weselnego. Oczywiście niektórym z nich trzeba będzie zapewnić transport.
Jeżeli planujemy wesele w ogrodzie, to zdecydowanie najlepiej jest je zaplanować od czerwca do września. Temperatury są wtedy wysokie, długo jest jasno, a zieleń piękna. Jednak nawet w tych miesiącach stoły powinny być umieszczone pod namiotami, które będą równocześnie chronić przed palącym słońcem lub nagłym deszczem i chłodem. To pociąga za sobą dodatkowe koszty.

W przypadku wesela w ogrodzie do wyboru są dwa warianty parkiety do tańczenia:

• sala balowa w restauracji,
• podest pod namiotem.

Oczywiście wersja pierwsza jest bardziej elegancka, ale też bardziej kosztowna. To bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy chcemy gościom równocześnie zapewnić obcowanie z naturą i piękne wnętrza pałacu lub zamku.

krzeszla-na-wesele-w-ogrodzie.jpg

O czym trzeba pamiętać

Wybór miejsca na wesele to kwestia najważniejsza i trzeba go rezerwować z dużym wyprzedzeniem, podobnie jest z zespołem muzycznym lub DJ. Czasami trzeba to robić nawet 2 lata wcześniej, nieco lepiej jest z fotografem. Tu terminy są krótsze, chyba, że chcemy, by wykonywała je renomowana pracownia fotograficzna.

Wybierając salę trzeba pamiętać o ilości miejsca, wystroju, miejscach parkingowych dla gości, ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych, klimatyzacji. Niestety im lepszy standard lokalu, tym ceny są wyższe. Pierwotna kalkulacja najczęściej okazuje się zaniżona, w takiej sytuacji pomocne mogą okazać się pożyczki online, które udzielane są w ciągu kilkunastu minut. Nie wymagają wizyty w banku (wiadomo, że przed weselem brak czasu) i wniosek można złożyć o dowolnej porze, nawet w nocy.

Na koniec pozostaje ustalenie menu, czyli dań gorących, zimnej płyty i przystawek. Tort, ciasta, owoce, napoje alkoholowe i zimne pozostają w gestii organizatorów, czyli nowożeńców. Takie rozwiązanie jest optymalne ze względu na koszty.

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie w życiu Pary Młodej, dlatego powinno być przygotowane perfekcyjne i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.