wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Nietypowa podróż poślubna
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-07-05 artMA Marcin Wiśnicki Zaproszenia ślubne
Lublin
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Nietypowa podróż poślubna

Rocznie w Polsce zawieranych jest około 200 tysięcy małżeństw (źródło: http://www.portalspozywczy.pl/inne/polityka-i-spoleczenstwo/wiadomosci/gus-w-2016-r-zawarto-195-tys-malzenstw-wiecej-niz-rok-wczesniej,140655.html). Każda para, która planuje się pobrać, chciałaby, aby ślub i wesele były wydarzeniami niezwykłymi – takimi, które potem będzie można wspominać całymi latami. Podobnie jest z podróżą poślubną. Jeśli młodzi małżonkowie się w taką wybierają, szukają oferty wyróżniającej się na tle innych. Za niezwykłą z pewnością można uznać wyprawę kamperem w nieznane: tylko od fantazji nowożeńców zależy, gdzie będą się zatrzymywać i ile czasu spędzą w danym miejscu.

Kamper do nowożeńców

Co jednak ma zrobić młoda para, która nie ma własnego kampera, co w Polsce jest raczej normą? Na szczęście nie jest to problem, który mógłby na dłużej przyćmić ich radość, gdyż z roku na rok rośnie w Polsce liczba firm świadczących usługi wynajmu samochodów, w tym właśnie kamperów. Wynajem takiego pojazdu to koszt 180–800 zł za dobę. Kwota jest uzależniona między innymi od terminu i czasu, na jaki chcemy wypożyczyć dom na kółkach. Opłata za dobę jest mniejsza, jeśli młodzi zdecydują się na dłuższy wyjazd poza sezonem. Kampery wyższej klasy, większe i z lepszym wyposażeniem (które firma wynajmująca również zapewnia), będą oczywiście droższe.

Podróż poślubna z ubezpieczeniem

Kiedy nowożeńcy wypożyczają samochód kempingowy, powinni sprawdzić, jakiego rodzaju ubezpieczenie zapewnia nam wynajmujący. Na pewno będzie to obowiązkowe OC. Ale może firma proponuje wykupienie dodatkowych ubezpieczeń dedykowanych samochodom kempingowym? Warto z takiej opcji skorzystać, aby nie narażać się na dodatkowe, często niemałe koszty w wypadku kradzieży, stłuczki czy włamania do kampera. W krajach, gdzie tego typu forma wypoczynku ma dłuższą tradycję niż w Polsce, działają firmy specjalizujące się w sprzedaży tego typu polis. Na Wyspach Brytyjskich jest to na przykład Motorhome Protect. Właściciele kilkuset tysięcy zarejestrowanych brytyjskich kamperów chętnie korzystają z oferty na zakup ofert zwanych Motorhome Insurance.

Kamperem można szybko i wygodnie dotrzeć w dowolne miejsce w Europie. Nie trzeba się przejmować rezerwacją hotelu i godzinami odlotów samolotów.