Lillien.pl
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Nie stresuj się, wynajmij wedding plannera
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2018-12-12 Karetą z końmi do ślubu * Autem retro do ślubu Oferujemy Państwu przejazd następującymi pojazdami: - Nestor Baron. Samochód jest stylizowany na lata 20-te i 30-te z muzyką z lat dwudziestych. - Kareta zaprzęgnięta w dwa siwe konie - to czteroosobowy, wyjazdowy powóz reprezentacyjny. Samochody ślubne
Warszawa
2018-12-12 Studio Foto-Video P.A. Ginter NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO KLASYCZNYCH USŁUG. Jeśli szukasz fotografa, który uwieczni twoje wydarzenie, to właśnie go znalazłeś, nie szukaj więc dalej! Fotografowanie w naszym wykonaniu to nie tylko praca, to coś więcej! To nasza pasja, każde zdjęcie to przemyślana kompozycja, która Was zachwyci. Fotografia ślubna
Przeźmierowo (koło Poznania)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Nie stresuj się, wynajmij wedding plannera

Zorganizowanie wesela marzeń zajmuje wiele czasu i wymaga mnóstwa cierpliwości. Państwo młodzi często denerwują się, że nie uda im się sprawić, by przyjęcie było takie jak w ich marzeniach, gdyż pracują i mają inne obowiązki. Czasem brakuje im też cierpliwości, by negocjować terminy i koszty oraz przeglądać zaproszenia czy ozdoby na weselne stoły. Z tego powodu coraz częściej korzystają z usług wedding plannerów.

Kim jest wedding planner?

Wedding planner to osoba, która zobowiązuje się do przygotowania wesela marzeń dla pary młodej. Jej praca rozpoczyna się od szczegółowej rozmowy z panią młodą oraz panem młodym w celu poznania ich pasji, upodobań i preferencji. Dzięki temu para młoda może otrzymać od wedding plannera propozycje, w jaki sposób przygotuje wesele, które będzie dla nich wymarzone. Najczęściej organizator przygotowuje kilka wersji przyjęcia i omawia jest z przyszłymi małżonkami, by dopracować szczegóły najważniejszego dla nich dnia.

Osoby organizujące wesela dbają o każdy szczegół przyjęcia. Pomagają wybrać salę, zespół muzyczny lub DJ-a, ozdoby, fotografa, menu, a nawet stroje dla pani młodej i pana młodego. Ponadto wedding planner może rozesłać zaproszenia do rodziny i przyjaciół, przygotować upominki dla gości czy dbać o odpowiedni przebieg przyjęcia w jego trakcie.

wedding-planner84391.jpg

W Polsce zawód wedding plannera jest stosunkowo nowy, jednak w krajach bardziej rozwiniętych osoby świadczące tego typu usługi już nikogo nie dziwią. W Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych rynek usług concierge jest szeroko rozwinięty i obejmuje wiele różnorodnych form wsparcia dla osób zapracowanych i nielubiących planować. Przykładowo, na Wyspach Brytyjskich powszechnie korzysta się z usług agencji takich jak https://www.maxes-angels.com/, które wspierają również wedding plannerów w organizowaniu przejazdów dla nowożeńców czy w transportowaniu rzeczy zamówionych w celu organizacji wesela (np. ekskluzywnych win z dowolnej części kraju lub nawet z zagranicy).

Rozwój usług concierge

Pojawienie się wedding plannerów w Polsce ma związek z rozwojem krajowego rynku usług concierge. Można się spodziewać, że wraz z bogaceniem się społeczeństwa zapotrzebowanie na podobne formy wsparcia dla zapracowanych i zestresowanych osób będzie jeszcze wyższe. Prawdopodobnie już w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu lat niemalże każdy Polak będzie korzystał z usług wedding plannerów lub osób zajmujących się organizacją innych przyjęć tak jak ma to miejsce w wielu krajach rozwiniętych.