wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Nie oszczędzaj na weselu!
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2020-05-08 DAMAcouture.pl - Suknie Ślubne Warszawa Suknie ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Nie oszczędzaj na weselu!

Wesele to zdecydowanie jeden z najważniejszych i najbardziej niezwykłych dni w naszym życiu. Profesjonalne podejście do organizacji zabawy weselnej wymaga od nas przemyślenia koncepcji i zaplanowania atrakcji, które urozmaicą przyjęcie nam i naszym gościom. Co wybrać i ile nas to będzie kosztować?

Na dobry początek

Wyjście Młodej Pary z kościoła to radosny i podniosły moment. Standardowe monety, ryż lub konfetti, którymi obrzucani są nowożeńcy można zastąpić czymś zdecydowanie bardziej widowiskowym i romantycznym: wypuszczeniem w niebo motyli, gołębi, balonów lub baniek mydlanych. Najtańsza może być ostatnia opcja – w zależności od sposobu zorganizowania tej atrakcji jej koszt wyniesie od kilkudziesięciu złotych (jeżeli poprosimy o robienie baniek świadków i przyjaciół, można też kupić niewielkie automatyczne urządzenia do robienia baniek) do kilkuset (za wynajęcie profesjonalnej wytwornicy baniek mydlanych). Wytwornice baniek mydlanych możemy również wynająć na całe wesele i stworzyć dzięki nim niezwykłą scenerię nie tylko dla pierwszego tańca Młodej Pary. Koszt balonów z helem, które zostaną wypuszczone w niebo będzie zależał od ich ilości, rodzaju oraz ewentualnej personalizacji (każdy balon może być opisany np. imionami nowożeńców) – jeden wypełniony helem, lateksowy, okrągły balon średniej wielkości kosztuje około 4 zł. Efekt będzie tym bardziej spektakularny im więcej balonów kupimy - całość może nas kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Białe gołębie symbolizują miłość, a zatem ich wypuszczenie przez Młodą Parę to dobry prognostyk na wspólną przyszłość. Gołębi może być więcej niż dwa – wówczas mogą zostać wypuszczone z koszyka. Koszt tej atrakcji powinien wynieść od 100 do maksymalnie 500 złotych. Najbardziej efektowne i oryginalne będzie wypuszczenie w niebo setek kolorowych motyli. Jest to równocześnie najdroższa alternatywa - cena będzie oczywiście zależała od ilości skrzydlatych stworzeń: od około 1 tysiąca zł za 100 sztuk do nawet 5 tysięcy za 1000 sztuk. Musimy jednak pamiętać, że motyle to atrakcja wymagająca specjalnych warunków atmosferycznych - musi być minimum 15 stopni Celsjusza i nie powinno padać.

couple-145332.jpg

Fotoatrakcje

Fotobudki są coraz częściej wynajmowane na różnego rodzaju imprezy – z powodzeniem uświetniają również wesela. To atrakcja uniwersalna, gwarantująca rewelacyjną zabawę gościom w każdym wieku oraz wyjątkową pamiątkę dla wszystkich. W zależności od opcji, na którą się zdecydujemy – będziemy mogli liczyć na: kilka godzin korzystania z urządzenia, profesjonalną obsługę czuwającą nad przepustowością atrakcji oraz bezproblemowym funkcjonowaniem fotobudki, nielimitowaną ilość zdjęć oraz skorzystanie z imprezowych dodatków, które urozmaicą fotografie. Wszystkie zdjęcia mogą zostać dowolnie spersonalizowane i zostaną zarówno wydrukowane na miejscu, jak i zapisane w galerii online. Koszt wynajmu maszyny (w tym jej dowiezienie, instalację, obsługę oraz demontaż) wyniesie od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Darmową niespodzianka dla gości weselnych lub Pary Młodej (w zależności od tego, kto podejmie się organizacji) będzie pokaz zdjęć dokumentujących życie nowożeńców.

Niezwykłe pokazy w trakcie przyjęcia

Przyjęcie weselne ma to do siebie, że bywa… męczące. Warto więc zaserwować gościom przerwę od tańców dłuższą niż tradycyjne: „a teraz idziemy na jednego…”. Świetnym pomysłem będzie zaproponowanie gościom interesującego pokazu lub występu. Co mamy do wyboru? Pokazy sztuki barmańskiej to oryginalny pomysł i niekonwencjonalny sposób na podanie gościom niezwykłych drinków. Profesjonalny pokaz tańca: towarzyskiego lub nowoczesnego, imponującego breakdance’a, nastrojowego flamenco lub tańca brzucha pozwoli odetchnąć od pląsania na parkiecie pozostając jednak w temacie. Występy iluzjonisty oczarują gości małych i dużych, a fireshow (czyli teatr ognia) zachwyci nawet najbardziej wymagające ciotki i wujków. Koszt wymienionych wyżej atrakcji powinien zmieścić się w przedziale: 1000 – 2000 zł. 

Wybierz i zapłać!

Te mniej kosztowne atrakcje uda nam się najprawdopodobniej sfinansować bez większego trudu, choćby z pomocą rodziców. Jeżeli jednak urzekła nas wizja wyjątkowego wesela, urozmaiconego niezwykłymi niespodziankami, o których jeszcze długie lata będzie mówiło się w rodzinie i wśród przyjaciół – skorzystaj z pożyczki na raty. Najważniejszy dzień w naszym życiu jest zdecydowanie wart tego, by nie oszczędzać na spełnieniu marzeń. Szybką pożyczkę weźmiemy w całości przez Internet, np. na Zaplo.pl. Tutaj formalności zostały ograniczone do trzech kroków: wybieramy kwotę i raty, uzupełniamy swoje dane w cyfrowym formularzu (dane osobowe, informacje o zatrudnieniu, ewentualnych produktach bankowych, z których korzystamy) i czekamy na potwierdzenie o przyznaniu pożyczki oraz na wpłatę środków na nasze konto. Pozostaje nam dograć termin i opłacić wybraną weselną atrakcję (lub kilka!). Udanej i niezapomnianej zabawy!