wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Najważniejszy dzień w życiu w fotoalbumie
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Najważniejszy dzień w życiu w fotoalbumie, czyli jak powinna wyglądać idealna sesja ślubna?

142322826747219700.jpg

Najważniejszy dzień w życiu w fotoalbumie, czyli jak powinna wyglądać idealna sesja ślubna? Sesja ślubna – bynajmniej nie chodzi o zdjęcia wykonane w trakcie ceremonii czy wesela – to wyjątkowe ujęcia, które pozostaną z nowożeńcami na zawsze. Łączy się z nimi wiele wspomnień, toteż istotne jest, by sesja ślubna była jednocześnie tą spersonalizowaną.

Przede wszystkim liczy się kreatywny pomysł w doborze miejsca. W plenerze czy w studiu – nie ma to większego znaczenia, ważne bowiem jest, by podczas fotografowania czuć się swobodnie (co również jest kwestią indywidualną – niektóre pary robią sobie zdjęcia np. w powietrzu lub w wodzie...) Zależy też, czy celem jest uzyskanie efektu spójnego z wyglądem modeli, czy wręcz odwrotnie - na zasadzie kontrastu (eleganckie pomieszczenie w rodzaju pałacu versus otoczenie skalne bądź leśne to typowe zestawienie).

Należy wybrać naprawdę dobrego fotografa – w końcu zdjęcia ślubne mają w założeniu przetrwanie kilku, kilkunastu, a nawet klikudziesięciu lat. Kim jest w takim razie dobry fotograf? To osoba dysponująca oczywiście profesjonalnym sprzętem, ale jak wiadomo, w parze z tym faktem musi iść też talent. Odpowiedni portrecista udziela wskazówek na bieżąco i potrafi operować nie tylko aparatem, ale także ciałem (swoim i modeli). Należytą obróbkę graficzną powinien mieć w małym palcu, a swoim zasięgiem powinna ona obejmować znacznie więcej niż umiejętność nakładania filtrów prosto z Instagrama.

I tu pojawia się pytanie: gdzie znaleźć takiego fachowca? Współczesnym światem rządzą znajomości, warto więc popytać wśród przyjaciół (najlepiej tych po ślubie – może będą w stanie kogoś polecić?) Kiedy nie ma takiej możliwości, targi ślubne bądź fora internetowe powinny zaradzić w tej sytuacji.

Kolejną kwestią jest make-up. O ile Pan Młody zadowoli się jedynie pudrem tuszującym drobne niedoskonałości, o tyle Panna Młoda ma zdecydowanie większy wachlarz makijażowych potrzeb. Bardzo popularnym rodzajem make-upu stosowanym nawet w świecie gwiazd jest tzw. makijaż 3D – jego technika pozwala przystosować się do rygorystycznych wymagań zdjęć i filmów, dając właśnie taki efekt.

Mimo iż wiele par się do tego nie przyzna, nie mniej istotna jest wspomniana już przy okazji fotografa obróbka graficzna. W końcu czasem nawet najlepszy sprzęt nie jest w stanie np. uwydatnić kolorów czy przykryć ewentualnych niedoskonałości. Fakt, czy zdjęcia będą czarno-białe lub w kolorze, powinien wynikać ze wspólnej decyzji nowożeńców i fotografa. Można przecież zrobić też sesję mieszaną pod względem kolorów.

Jeśli sesja ma się odbyć w plenerze, absolutnie należy sprawdzić pogodę na ten dzień, by finalnie uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki. A co po sesji? Kiedy zdjęcia będą już w posiadaniu małżonków, warto pomyśleć o ich odpowiednim ulokowaniu. Jednym z genialnych sposobów jest bez wątpienia tradycyjny album fotograficzny czy też tzw. fotoalbum. Takie rozwiązanie zapewnia serwis albumfotograficzny.pl oferujący spersonalizowane fotoalbumy wykonane z najwyższej jakości materiałów.