PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy, czyli jaki?

Nie da się zaprzeczyć, że pierścionek zaręczynowy to prezent o bardzo symbolicznym znaczeniu. Definiuje on uczucia, jakie są między dwojgiem ludzi, pieczętuje ich miłość i jest pierwszym bodźcem w planowaniu wspólnej przyszłości. Propozycji pierścionków zaręczynowych na rynku jest multum. Jeśli właśnie stoisz przed takim wyborem i myślisz, jaki jest najlepszy lub najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy, to już spieszymy z wyjaśnieniem. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, które pomogą Ci w wyborze tego jedynego.

Rodzaje kamieni szlachetnych i ich znaczenie

Pierścionek zaręczynowy niejedno ma imię, jednak w wielu wykorzystywane są kamienie szlachetne. Wszystkie, jakie są używane w jubilerstwie, niosą za sobą niepowtarzalne przesłanie i symbolikę. Zdarza się nawet, że posiadają właściwości lecznicze. Oto kilka przykładów kamieni szlachetnych które może posiadać najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy.

Diament

Jest jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Jest on symbolem miłości, która jest wieczna. Białe odcienie jakie posiada, oznaczają niewinność i dobro. Jego bardzo wysoka trwałość i symbolika są głównymi powodami, które pożądają wszystkie pary. Charakterystyczny brylantowy szlif nie tylko zachwyca swoją nieskazitelnością i doskonałością ale i jest uznawany za szczyt osiągnięć mistrzów jubilerskich. Diamenty również posiadają inne właściwości, np.lecznicze, gdzie dowiadujemy się że pomagają one w walce z różnymi bólami takimi jak: bóle głowy, kończyn czy nawet kręgosłupa.

Szafir 

Jest uważany jest za najbardziej tajemniczy kamień szlachecki. Symbolizuje on nieśmiertelność i czystość. Oprócz charakterystycznych niebieskich odcieni, mogą przybierać inne kolory, takie jak: żółty, pomarańczowy, a nawet czerwony, fioletowy czy zielony. Kamienie te działają na nas niezwykle uspokajająco. Wartym jest aby wiedzieć iż Szafir wykorzystywany jest w leczeniu problemów ze snem, oczu i skóry. „BOOM” zakupowy pierścionków zaręczynowych z szafirem wzrósł za sprawą zaręczyn księżnej Diany z następcą brytyjskiego tronu - księciem Karolem. Szafiry zyskały wtedy niezwykle wielką popularność jako kamień zaręczynowy

najpiekniejszy_pierscionek_zareczynowy__czyli_jaki.jpg

Rubin

Czerwone barwy w kamieniach szlachetnych, na przykład popularnym rubinie, symbolizują miłość, pasję i odwagę. Jest w stanie przyciągnąć uwagę innych osób i dodaje pewności siebie. Głównym powodem, dla którego rubiny są tak popularne wśród osób zakochanych, jest ich miłosna symbolika. 

Inne popularne kamienie szlachetne

Poza wymienionymi powyżej propozycjami w ofercie marek jubilerskich można znaleźć niejeden najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy z topazem, tanzanitem, ametystem, cytrynem, szmaragdem, oliwinem oraz granatem. 

Jak wybrać najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy?

Pierwszym, a zarazem bardzo ważnym krokiem, jaki należy wykonać, jest określenie maksymalnego budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup tej biżuterii. Następnie należy określić główny styl pierścionka. Oczywiste ważne jest, aby pierścionek symbolizował miłość, ale także aby trafił on w gust wybranki. Jak wiadomo pierścionki zaręczynowe to nie tylko te z diamentami. W dzisiejszych czasach oferowane pierścionki posiadają różnorodne kamienie szlachetne, zaczynając od szafirów, rubinów, a kończąc na topazach. 

Etapem, którego nie można pominąć, jest wybór rozmiaru pierścionka. Bez obaw, nawet gdy nie jesteś w stanie podać prawidłowego rozmiaru, możesz zdjąć miarę z innego, noszonego przez drugą połówkę pierścionka lub podpytać o to jej mamę czy najlepszą przyjaciółkę. Po przejściu przez wszystkie te etapy nie zostało Ci nic innego niż zamówienie najpiękniejszego pierścionka zaręczynowego. Warto pamiętać, że cena często nie jest równa jakości. Lepszą opcją jest sugerowanie się komentarzami. Najlepiej wybrać firmę z dobrymi opiniami, która posiada pierścionek zaręczynowy idealny dla twojej wybranki.