wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg polega na wprowadzeniu do tkanki podskórnej odpowiednio dobieranych pigmentów, tak by efekt był jak najbardziej naturalny i tworzył spójną całość. Nakłuwane miejsca na głowie, z których nie wyrastają już włosy, zostają przyciemnione za pomocą konkretnego barwnika lub jego mieszanki. Kolor pigmentu jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta.

Metoda przynosi wiele korzyści skórze głowy. Niewielkie nakłucia powodują poprawę ukrwienia, a co za tym idzie następuje stymulacja i pobudzenie wzrostu włosów. Pierwszym efektem mikropigmentacji jest wrażenie zagęszczenia włosów. Z czasem możemy dostrzec, że kosmyki rosną szybciej.

Kluczowe zalety mikropigmentacji skóry głowy 

Przede wszystkim zabieg zapewnia 100% efekty, a ryzyko niepowodzenia jest zerowe. Mikropigmentacja może powodować zaczerwienienie skóry głowy, które ustępuje w zaledwie kilka godzin. Wrażenie zagęszczenia włosów jest widoczne od razu, a proces regeneracji naskórka trwa maksymalnie 2-3 dni. O wszystkich korzyściach płynących z wyboru tej metody dowiemy się zaglądając na stronę https://www.mikrohair.pl/zalety-mikro-hair.

Przy zabiegach operacyjnych na rezultaty trzeba czekać tygodniami lub miesiącami. Mikropigmentacja nie jest inwazyjna, tak jak metody chirurgiczne. Jeśli pacjent stwierdzi, że sam efekt zagęszczenia włosów to za mało, z powodzeniem może poddać się przeszczepowi włosów. Wcześniejsza mikropigmentacja nie jest przeciwskazaniem, natomiast po takim zabiegu możemy ukryć powstałe blizny.

mikropigmentacja-skory-glowy_3.jpg

Skuteczna walka z łysieniem  

Na polskim rynku istnieje kilka metod walki z różnego typu łysieniem. Przeszczep włosów to dość ryzykowny proces, który cechuje się zarówno niepewnymi efektami, jak i wysokimi kosztami zabiegu. Nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Z pomocą przychodzi mikropigmentacja, czyli skuteczna metoda, wpływająca korzystnie na kondycję skóry głowy oraz włosów.

Zabieg charakteryzuje się dużą efektywnością i bezpieczeństwem, a jego efekty są niemal natychmiastowe. Poza tym to rozwiązanie, na które stać praktycznie każdego. Rezultaty są w pełni naturalne, ponieważ pigment staje się jednością ze skórą. Walkę z łysieniem, bliznami na głowie czy zbyt rzadkimi włosami warto rozpocząć od mikropigmentacji skóry głowy!