wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Na bosaka czy w powietrzu? Niestandardowe zdjęcia ślubne
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Na bosaka czy w powietrzu? Niestandardowe zdjęcia ślubne

Jak wybrać fotografa? To pytanie zapewne zadaje sobie większość par. Nie zawsze łatwo jest znaleźć na to jedną odpowiedź. Często nie mając pomysłu albo koncepcji, trudno jest wybrać fotografa. Przy wyborze ważne jest, aby kierować się stylistyką, w jaką wpisuje się artysta. Trzeba pamiętać o tym, że każdy autor zdjęć ma inna wrażliwość. Drugą ważną kwestią jest nawiązanie komunikacji z fotografem. Jest to istotne, ponieważ wówczas dużo łatwiej pracuje się podczas nietypowych zdjęć ślubnych. Przed wyborem właściwej osoby powinno się również przejrzeć jej portfolio, jak i poprosić o dostęp do pełnej relacji z innych sesji zdjęciowych. To pomoże mieć większe pojęcie na temat danego fotografa.

Pomysły na sesje zdjęciowe

Istnieje wiele pomysłów na to, jak ma wyglądać ślubna sesja zdjęciowa i w jakim miejscu powinna się odbyć. Najczęściej problemem jest brak koncepcji, czego skutkiem są niestety mało interesujące fotografie. Oto kilka oryginalnych propozycji, które z pewnością spodobają się parze młodej:

●      Podwodne szaleństwo

Podczas takiej sesji można poczuć się jak w stanie nieważkości. Woda nadaje kadrom subtelności, delikatności, przez co miłość między nowożeńcami nabiera nowego blasku. Takie okoliczności, w których liczy się skupienie pozwalają młodej parze zwiększyć zaufanie do siebie nawzajem. W wodzie suknie ślubne i welony tworzą piękne formy. Podwodne sesje często trwają dużo dłużej, potrzebują więcej cierpliwości oraz delikatności w wykonywanych ruchach, lecz efekt jest tego wart. Alternatywnym sposobem wykonania nietypowych zdjęć ślubnych jest np. morze znajdujące się w ciepłych krajach, przez co kadr jest dużo bardziej kolorowy. W takich wypadkach wykorzystuje się maseczki do nurkowania, co jednak zmniejsza subtelność kadrów.

wedding-2818741_1920.jpg

●      Pod niebem pełnym cudów

Góry to miejsce, gdzie realizowane są jedne z piękniejszych kadrów. Łatwo znaleźć wiele urzekających miejsc, ponieważ znajduje się tam dużo rozległych polan, lasów czy jezior, a dzięki temu zdjęcia mogą być bardzo różnorodne. Czasami podczas sesji można nawet napotkać zwierzęta, przez co kadr staje się jedyny w swoim rodzaju. Powstają piękne wspomnienia do końca życia. W takich miejscach niewiele potrzeba, aby niestandardowa sesja ślubna była wyjątkowa.

●      Stąpając po piasku

Myśląc o sesji ślubnej na plaży dużo osób kojarzy ją z czymś romantycznym, lekkim i bardzo oczywistym. Dzięki wyjątkowym miejscom bardzo łatwo odmienić sesję plenerową nad morzem w coś wyjątkowego. Do wykonywania zdjęć dobrze sprawdzają się godziny wieczorne lub bardzo wczesne. Warto pamiętać, że dodatkowym atutem wyboru tych konkretnych pór dnia jest to, że krajobraz jest wtedy dużo spokojniejszy. Kadry wychodzą naprawdę piękne. Zdjęcia na plaży wpasowują się w klimat rustykalnego wesela, które stało się w ostatnim czasie bardzo popularne.

●      Miłość, która uskrzydla

Do odważnych świat należy. Sesja ślubna podczas skoku ze spadochronem to wariant przeznaczony dla osób, które uwielbiają adrenalinę i chcą, aby ich zdjęcia zostały zapamiętane przez bliskich. Fotografie wyróżniają się na tle innych, bo przecież mało kto skacze w sukni ślubnej ze spadochronu. Warto pamiętać, że na podniebnych zdjęciach trudno ustawić się tak, aby wykonać romantyczną pozę. Tu chodzi o chwilę i co najważniejsze - dobrą zabawę. Taki czas to też możliwość przełamania lęku czy spełnienia marzenia wraz ze swoją połówką.

●      Zdjęcia pełne dziecięcej radości

Podczas sesji w parku rozrywki czy wesołym miasteczku można poczuć się jak w czasach dzieciństwa. Kadry na pewno będą kolorowe, ze względu na ilość neonów i świateł, które oświetlają te miejsca. Zdjęcia wyjdą najlepiej wieczorem, kiedy to wcześniej wspomniane światła będą najbardziej widoczne. Plusem jest również to, że fotografie można robić z wysokości.

Z miłością do… oszczędzania

Wybór fotografa jest trudny, zwłaszcza gdy chodzi o tak ważny dzień w życiu młodej pary. Wiele miejsc organizuje konkursy, w których można wygrać sesję ślubną marzeń. Dzięki  kuponom rabatowym marki W.Kruk możemy zaoszczędzić 30% przy zakupie obrączek ślubnych, a przy okazji zyskać nagrodę w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej. Pozostaje teraz tylko trzymać kciuki za wygraną.