wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Modne prezenty dla gości weselnych
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Modne prezenty dla gości weselnych

To, że goście weselni wręczają nowożeńcom prezenty, najczęściej w formie pieniężnej, stanowi tradycję. Każdy chce obdarować młodych i wesprzeć ich na nowej drodze życia. Jednak od kilku lat tradycją staje się również i to, że nowożeńcy chcą się zrewanżować swoim gościom i dają im drobne prezenty. Co najlepiej sprawdzi się w charakterze takich podarunków?

Tradycja rodem z Włoch

Już od wielu lat świeżo upieczeni małżonkowie we Włoszech po weselu wręczają każdemu z gości mały upominek. Na ogół są to słodkości - czekoladki, czy migały w lukrze. Migdały są zresztą symbolem gorzko-słodkiego smaku, jaki ma życie człowieka. Przyjęło się, że w paczuszce dla gości nowożeńcy wkładają pięć migdałów w lukrze, które kolejno symbolizują szczęście, bogactwo, zdrowie, długowieczność i udane potomstwo. Można uznać to za dobrą wróżbę na przyszłość  dla pary młodej. Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że kolory migdałów w lukrze także mają swoją unikalną interpretację. Fioletowy symbolizuje nadzieję, żółty powitanie nowych gości, zielony zaręczyny, a biały - ślub i czystość.

skrzynka-cytryna1442100659.png

Trzeba więc powiedzieć, że tradycja wręczania drobnych, zwykle słodkich upominków dla gości weselnych przywędrowała do Polski z Italii. Na pewno jest to miłym gestem dla wszystkich obecnych na ślubie i weselu. Można uznać to za formę podziękowania za przybycie na uroczystość i wspólne świętowanie tej ważnej chwili w życiu młodej pary.

Co można wręczyć jako prezent?

W Polsce coraz częściej nowożeńcy wzorem swoich włoskich kolegów i koleżanek też obdarowują gości. Szacuje się, że robi tak co druga para. Zresztą już wiele lat temu tradycją było wręczanie przy wyjściu swoim bliskim paczki z ciastem weselnym i butelki mocniejszego trunku.

Oprócz tego młodzi przygotowują mniejsze podarunki, typowe dla tradycji włoskiej. Mogą to być standardowo cukierki czy migdały, ale oryginalną propozycją mogą być niewielkie słoiczki z konfiturą, albo w zestawach z naturalnym sokiem owocowym. Wszystko pięknie zapakowane w opakowania okolicznościowe. Taki prezent na pewno będzie mile widzianym upominkiem, przywodzącym na myśl wesele młodej pary, a przy tym ma czysto praktyczne zastosowanie.

Goście, którzy dostaną małe upominki, na pewno poczują się wyjątkowo i będą widzieli, że są ważni dla młodej pary. Spersonalizowane prezenty dla gości można zaplanować w wybrany przez młodych sposób na eterno.pl