wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Miesiąc miodowy? Wyłącznie na Krecie!
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Miesiąc miodowy? Wyłącznie na Krecie!

Właściwie zorganizowany miesiąc miodowy pozwoli na złapania oddechu po licznych przygotowaniach związanych z uroczystościami ślubnymi. Jaki kierunek warto brać pod uwagę w trakcie planowania wspomnianej podróży?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń, jakich doświadczyć możemy na przestrzeni całego życia. Nic więc dziwnego, że organizacja wspomnianej uroczystości jest w stanie pochłonąć całą masę pracy, czasu oraz stosunkowo spore nakłady finansowe. Niemniej jednak należy również zwrócić uwagę na fakt, że po wspomnianym dniu przychodzi pora na odpoczynek w postaci miesiąca miodowego. Warto dokładnie zaplanować tego rodzaju wyjazd, gdyż to on stanowi swego rodzaju przypieczętowanie wejścia na nową drogę życia. Jakie kierunki podróży warto brać pod uwagę? Jednym z godnych polecenia miejsc jest malownicza Kreta.

Miesiąc miodowy na Krecie?

Kreta to jedna z najpopularniejszych i zarazem największa z greckich wysp, usytuowana na Morzu Śródziemnym. To miejsce malownicze i magiczne zarazem, które rokrocznie przyciąga do siebie coraz większą ilość turystów. Co jednak istotne to fakt, że w praktyce wyspa wręcz idealnie sprawdzi się w roli miejsca organizacji miesiąca miodowego.

Wieczór grecki

Nie ma chyba na świecie nic bardziej romantycznego, niż widok zachodzącego słońca nad brzegiem morza; zwłaszcza, jeśli linia brzegowa może poszczycić się długością około 1040 km, a taką właśnie pochwalić może się Kreta. Jednak to dopiero początek atrakcji, jakich doświadczyć mogą zakochani odwiedzający ten malowniczy zakątek. Prawdziwą gratką jest bowiem uczestnictwo w słynnym Wieczorze greckim. Wieczór grecki to nic innego, jak tylko impreza organizowana w jednej z tawern usytuowanych w miejscowości Anapolis, mająca na celu przybliżenie odwiedzającym wyspę gościom tutejszej kultury. Wśród atrakcji wspomnianego wydarzenia wymienić należy m.in. folklorystyczny występ tańców z północnej Grecji, możliwość skosztowania specjałów kuchni greckiej oraz lokalnego wina serwowanego wprost z beczek. Warto skusić się na tego rodzaju atrakcję zwłaszcza, iż nie od dziś wiadomo, że to właśnie owoce morza należą do jednych z najsilniejszych, znanych obecnie afrodyzjaków. Nie mówiąc już o przepysznym, greckim winie.

kreta.jpg

Ogrom zabytków

Oczywiście romantyczne wieczory to zaledwie jedna z atrakcji, jakich doświadczyć możemy podczas pobytu na Krecie. Ta grecka wyspa to bowiem również – a może właśnie przede wszystkim – miejsce pełne kultowych wręcz zabytków. To właśnie tu znajdziemy znany z mitologii pałac Minosa, zwany również labiryntem kreteńskim; niezwykły wąwóz Samarii, okrzyknięty mianem najdłuższego suchego wąwozu Europy czy też Matalę, z charakterystycznymi jaskiniami znajdującymi się w klifie.

Jeśli jesteście miłośnikami kultury greckiej lub po prostu pragniecie spędzić miesiąc miodowy w miejscu zarówno pięknym, jak i ciekawym, to Kreta wydaje się jednym z najlepszych wyborów. Warto dodać, że atrakcyjne propozycje wyjazdów na wspomnianą wyspę znajdziecie na stronie http://r.pl/grecja/kreta.