wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Materace - egzotyka w sypialni nowożeńców
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2019-10-06 Krzysztof Jaskólski Fotografia Specjalizuję się w fotografii ślubnej, reportaże oraz plenery ślubne wykonuję w Koninie, Kaliszu, Poznaniu, Gnieźnie oraz całej Wielkopolsce. Fotografia ślubna
Konin
2019-09-13 ZESPÓŁ MUZYCZNY OSCAR Oscar to profesjonalny zespół z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze muzycznej wszelkiego rodzaju imprez. Skład naszego zespołu tworzy czterech utalentowanych muzyków. Gdziekolwiek gramy stawiamy sobie zawsze za cel rozbawienie i roztańczenie publiczności. Zespoły weselne
Siemianowice Śląskie
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Materace - egzotyka w sypialni nowożeńców

Zastanawialiście się jakie materace będą najlepszym wyborem dla młodych małżonków? Jedną z najlepszych opcji wydają się być materace z kokosem, czyli takie, w których przynajmniej jedną z warstw stanowią odpowiednio spreparowane włókna kokosowe. Materiał ten od lat stanowi jeden z najpopularniejszych komponentów wykorzystywanych w sypialni, co zawdzięcza swoim wyjątkowym właściwościom. Materace te występują w ogromnej ilości zróżnicowanych modeli, w szerokim zakresie cenowym. Różnią się one od siebie rodzajem materiału z jakim zestawiony jest kokos, co determinuje jakość i właściwości materaca.

Materace z kokosem - co to takiego?

Kokos występuje w materacu w formie maty, zwykle o wysokości około jednego centymetra. Włókna kokosowe poddawane są specjalnemu procesowi obróbki, prasowaniu i lateksowaniu, dzięki czemu zyskują pożądane jakości - trwałość i elastyczność. Okazuje się jednak, że nazwa "materace kokosowe" może wprowadzać w błąd, ponieważ nigdy nie są one w całości wykonane z tego włókna. Kokos stanowi jedynie jedną z warstw i dla lepszego efektu łączony jest z pianką, lateksem, a także sprężynami bonellowymi lub kieszeniowymi.

materace.jpg

Materace piankowe

Materace kokosowe piankowe produkowane są w oparciu o połączenie włókna kokosowego z pianką poliuretanową, wysokoelastyczną lub termoelastyczną. Najczęściej zalicza się je do kategorii twardych lub bardzo twardych. Materace wykonane z pianki poliuretanowej są jedną z tańszych opcji, jednak nie są zbyt trwałe i wytrzymałe oraz pozostawiają sporo do życzenia pod względem wygody. Zdecydowanie lepszym wyborem będą modele z dodatkiem pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej, gdyż te tworzywa doskonale dopasowują się do kształtu ciała, co skutkuje najwyższej jakości wypoczynkiem i korzystnie wpływa na zdrowie.

Materace lateksowe

Ich dużym atutem jest to, że kokos i lateks doskonale się uzupełniają. Ten pierwszy odpowiada za twardość, natomiast ten drugi gwarantuje optymalne dostosowanie się podłoża do anatomicznej budowy ciała. Materace lateksowe z dodatkiem kokosa mogą występować w dwóch wersjach, ekologicznej i syntetycznej. Z opcją przyjazną środowisku mamy do czynienia, kiedy zastosowany w produkcji materacy lateks jest pochodzenia naturalnego, czyli został pozyskany z soku drzewa kauczukowego.

Materace bonellowe

Materace sprężynowe z kokosem będą świetnym wyborem dla osób poszukujących trwałych, twardych produktów w korzystnej cenie. Trzeba jednak pamiętać, że takie modele o wiele gorzej od piankowych czy lateksowych dostosowują się do kształtu ciała i po dłuższym użytkowaniu mogą wywoływać uciążliwe dolegliwości bólowe. Aby tego uniknąć, powinniśmy poszukać materaca wyposażonego w tak zwane "strefy twardości". Oznacza to, że w obrębie jednego produktu zastosowane zostały sprężyny o zróżnicowanej twardości dzięki czemu części ciała wymagające większego podparcia (ramiona, biodra) spoczywają na twardszym podłożu, natomiast te, które wymagają miększej płaszczyzny opierają się na bardziej elastycznej powierzchni.

Materace z kokosem - zalety

Zastosowane w produkcji materacy włókno kokosowe posiada cały szereg zalet. Przede wszystkim jest materiałem antyalergicznym. Cechę tę zawdzięcza specyficznym, naturalnie zawartym we włóknach kokosu solom mineralnym, które hamują rozwój bakterii oraz roztoczy. Ponadto materace te zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza i zapobiegają nadmiernemu poceniu się podczas snu. Mata kokosowa nadaje im też sporą sztywność, dzięki czemu są bardzo trwałe i odporne na odkształcenia. 

Materace - dla kogo modele z kokosem?

Materace z warstwą kokosową, choć już samym faktem wykorzystania naturalnego i egzotycznego surowca przyciągają wielu klientów, nie sprawdzą się niestety dla każdego. Jak informuje konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, należą one do grupy twardszych modeli i dedykowane są przede wszystkim osobom o większej wadze. Ze względu na swoją sztywność dobrze sprawdzą się też dla ludzi z wadami postawy i problemami z kręgosłupem.