Deco Mariage
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Makijaż kredką do oczu
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2018-12-12 Karetą z końmi do ślubu * Autem retro do ślubu Oferujemy Państwu przejazd następującymi pojazdami: - Nestor Baron. Samochód jest stylizowany na lata 20-te i 30-te z muzyką z lat dwudziestych. - Kareta zaprzęgnięta w dwa siwe konie - to czteroosobowy, wyjazdowy powóz reprezentacyjny. Samochody ślubne
Warszawa
2018-12-12 Studio Foto-Video P.A. Ginter NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO KLASYCZNYCH USŁUG. Jeśli szukasz fotografa, który uwieczni twoje wydarzenie, to właśnie go znalazłeś, nie szukaj więc dalej! Fotografowanie w naszym wykonaniu to nie tylko praca, to coś więcej! To nasza pasja, każde zdjęcie to przemyślana kompozycja, która Was zachwyci. Fotografia ślubna
Przeźmierowo (koło Poznania)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Makijaż kredką do oczu

kredka-do-oczu.jpg

Wystarczy kilka ruchów, a twoje spojrzenie zmieni się w mgnieniu oka! Sprawdź, jakie cuda możesz wyczarować za pomocą kredki do oczu.

Na początek oczyszczamy i nawilżamy twarz. Trzeba pozbyć się dokładnie resztek poprzedniego makijażu, które mogą zniekształcić naszą kreskę. Górną powiekę pokrywamy bazą pod cienie lub cielistym podkładem, a następnie lekko pudrujemy – to zapewni kresce dłuższą trwałość i zabezpieczy przez rozmazywaniem.

Będzie nam potrzebna kredka do oczu, np. Maybelline, i odrobina cierpliwości.

Kreska na górnej powiece służy do podkreślenia lub skorygowania kształtu oka, dlatego trzeba wiedzieć, jak ją rysować. Jeśli twoje oczy są duże i okrągłe, wystarczy cienka, delikatna linia na górnej powiece. Jeśli masz oczy wąskie, grubsza kreska nad górną linią rzęs na pewno optycznie je powiększy.

Zaczynamy!

  1. Kreskę rysujemy, rozpoczynając od wewnętrznego kącika oka i delikatnie przesuwając kredkę w stronę zewnętrznego kącika. Jeśli twoje oczy są blisko osadzone, rozpocznij rysować nieco dalej, a nawet w połowie powieki – to optycznie oddali oczy od siebie. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy kredka nie będzie odrywana od powierzchni powieki. Jeśli jednak nie masz wprawy, możesz spróbować naciągnąć lekko górną powiekę lub rysować kreskę drobnymi ruchami.
  2. Linia powinna być wąską przy wewnętrznym kąciku i rozszerzać się w stronę zewnętrznego.
  3. Aby uzyskać efekt kociego oka, przeciągnij nieco linię poza zewnętrzny kącik. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich, których zewnętrzne kąciki oczu lekko opadają. Pamiętaj jednak, aby kierować ją ku górze, inaczej uzyskasz efekt „smutnego oka”.
  4. Dolną powiekę również możesz podkreślić kredką do oczu. Pamiętaj jednak, że najlepiej zaznaczyć kolor tylko przy zewnętrznej krawędzi, tuż pod linią rzęs. Obrysowanie oczu dookoła, zwłaszcza ciemną kredką, znacznie je zmniejsza, dlatego mogą sobie na nie pozwolić tylko osoby obdarzone przez naturę dużymi oczami.

Jeśli chcesz uzyskać delikatniejszy, pastelowy efekt, rozetrzyj linię palcem lub pędzelkiem. Następnie wytuszuj rzęsy. Możesz dopasować kolor maskary do koloru kredki do oczu lub skontrastować je, aby uzyskać ciekawszy efekt.