wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Loty widokowe helikopterem
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Loty widokowe helikopterem

Wszystkie osoby poszukujący ciekawych przeżyć oraz niezapomnianych wrażeń powinny zastanowić się nad skorzystaniem z oferty jednej z firm organizujących loty widowiskowe helikopterem lub śmigłowcem. Ta zdobywająca dopiero popularność na polskim rynku usługa cieszy się znacznym zainteresowaniem w wielu krajach Europy i Świata, stanowiąc uniwersalny (gdyż przeznaczony dla osób w różnym wieku, bez większych przeciwskazań zdrowotnych) i wyróżniający się na tle alternatyw sposób spędzania wolnego czasu. Bardzo często loty widokowe śmigłowcem wybierane są także przez osoby poszukujące ciekawych i nietuzinkowych sposobów na obdarowanie bliskiej osoby prezentem.

W takich sytuacjach decydują się one na wykupienie lotu widokowego helikopterem dla jubilata lub solenizanta, pozostawiając często właśnie tej osobie wybór trasy, którą obejmować będzie lot wybranym statkiem powietrznym. Loty widokowe coraz częściej wybierane są także jako forma spędzania czasu podczas wieczorów panieńskich i kawalerskich, a także imprez integracyjnych, stanowiąc dodatkową formę rozrywki, upamiętniającą te wydarzenia.

Podmioty organizujące loty widokowe i rekreacyjne śmigłowcami oraz helikopterami adresują swoją ofertę do wielu grup docelowych. Należą do nich nie tylko wymienione już wyżej osoby, ale także podmioty komercyjne, które zainteresowane mogą być organizacją lotu z uwagi na wizytę ważnego gościa lub przedstawiciela współpracujących ze sobą podmiotów. Niezależnie jednak od tego, kto jest zleceniodawcą i na jaką formę lotu się on zdecyduje, w każdym przypadku organizacja lotu przebiegać będzie w podobny sposób. Należy pamiętać, że choć helikoptery i śmigłowce dają dużo większe spektrum możliwości jeżeli chodzi o wybór miejsca startu i lądowania (inaczej niż w przypadku samolotów, nie jest wymagane ich odbywanie na terenie lotniska, a wystarczającym pozostaje wybór lądowiska), nie jest to możliwość nieograniczona. Warunki techniczne każdego helikoptera limitują też liczbę osób, którą jednorazowo zabrać można na jego pokład. Warto wziąć to pod uwagę organizując loty dla większej ilości pasażerów.

loty-widokowe-rekreacyjne.jpg

Jeżeli chodzi natomiast o wybór podmiotu, któremu powierzymy organizację lotu widowiskowego helikopterem, w pierwszej kolejności należy zauważyć, że z roku na rok rośnie liczba podejmujących się tego przedsiębiorców. Wraz ze wzrostem zainteresowania na tego rodzaju usługi, coraz więcej firm decyduje się na inwestowanie w ten rozwijający się dopiero w Polsce biznes. Z kolei wybór spośród już funkcjonujących przewoźników uzależniony powinien być od kilku czynników, wśród których na pierwsze miejsce wysuwa się dostępność oferty oraz profesjonalizm świadczonych usług. Warto też zwrócić uwagę na doświadczenia osób, które korzystały już z podobnych usług, a także na opinie, jakie są one w stanie udzielić o organizatorach. Oczywiście nie bez znaczenia jest też i cena organizacji lotu widokowego, aczkolwiek należy bezwzględnie pamiętać, że nie powinna ona stanowić jedynego kryterium przy wyborze przewoźnika lotniczego.

więcej na HeliPoland.com