wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Lista prezentów ślubnych – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Lista prezentów ślubnych – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie

Prezenty na ślub są nie lada wyzwaniem dla gości weselnych. Kilka takich samych mikserów czy pościel w nielubianym przez nas kolorze może zepsuć parze młodej wspomnienie po tym wyjątkowym i pięknym dniu. Jeżeli jesteście w trakcie planowania ślubu, zastanówcie się, czy nie warto przygotować listy prezentów ślubnych, które chcielibyście otrzymać. Wtedy macie pewność, że otrzymacie wymarzone przedmioty i przede wszystkim nie otrzymacie ich w kilku egzemplarzach. Goście, którzy koniecznie chcą Wam zrobić niespodziankę, zawsze mogą wybrać coś spoza listy, a osoby, które nie mają czasu bądź pomysłu na niestandardowe rozwiązanie będą miały ułatwioną sprawę.

6 rad jak przygotować listę prezentów ślubnych:

1. Sprawdźcie, co potrzebujecie

Mieszkacie razem, a może dopiero planujecie wspólny kąt? Możecie liczyć na przysłowiowy posag czy będziecie wszystko kompletować od zera? Macie ustalony wystrój wnętrz czy jeszcze nie myśleliście o aranżacji mieszkania? Te pytania pomogą Wam ustalić, co powinna zawierać lista prezentów ślubnych.

2. Rzeczy wymarzone czy przydatne?

Prezenty powinny spełniać Wasze marzenia, więc nie bójcie się umieszczać na liście upragnionych rzeczy. Nie wszystko co wybierzecie musi być przydatne. Pomyślcie też o rzeczach Również tych pięknych, które ozdobią Wasze wnętrze i na które miło będzie spoglądać na co dzień – na przykład wazony o ciekawych kształtach czy oryginalne porcelanowe dekoracje.

whit-zdjecie-kontektstowe.jpg

3. Jeden sklep czy kilka?

Wybór jednego sklepu może być ułatwieniem przy tworzeniu listy. Często też możemy liczyć na pomoc pracowników sklepu w wyborze produktów. Co ważne, prezenty ślubne z jednego sklepu będą w tym samym stylu. Niektóre sklepy również sprawiają prezent Młodej Parze po zrealizowaniu listy prezentów ślubnych, oferując na przykład kartę podarunkową na 10% wartości zakupów dokonanych w sklepie przez gości z listy.

4. Elektroniczna lista prezentów

Wybór jednego sklepu może być też pomocny w logistyce realizowania listy zarówno dla Młodych, jak i gości. Sklepy internetowe mają wyszukiwarkę prezentów dzięki której jeszcze szybciej można znaleźć wymarzony prezent. Rozwiązanie tego typu można spotkać w sklepie internetowym DUKA.

5. Jak przekazać informację o liście gościom weselnym?

Rozwiązań jest kilka. Możemy wpisać tę informację na winietkę załączoną do zaproszenia bądź poprosić świadka i świadkową o przekazanie listy gościom. W dobie Internetu coraz bardziej popularne są strony internetowe, które zbierają najważniejsze informacje o ślubie. Będzie to idealne miejsce do poinformowania o wymarzonych prezentach.

6. Czy podawać ceny prezentów?

Podawanie cen to niewątpliwie krępująca sytuacja. Podawanie cen nie jest koniecznością, ale warto ten pomysł przemyśleć, by goście mogli się do tych kwot ustosunkować. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór prezentów z różnych przedziałów cenowych. Jeżeli marzy się Wam drogi prezent, to możecie też liczyć na to, że wybierze go łącznie kilka osób, np. grupa znajomych.