wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Krem pod oczy – im wcześniej, tym lepiej?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Krem pod oczy – im wcześniej, tym lepiej?

Kobiety z każdej strony atakowane są wizerunkami idealnych, wygładzonych modelek i nic dziwnego, że coraz częściej ciężko im się pogodzić z upływającym czasem. O ile w przypadku kobiet dojrzałych walka ze zmarszczkami i pragnienie poprawy gęstości skóry są zrozumiałe, o tyle warto się zastanowić, jaki sens ma to w odniesieniu do młodych kobiet. Sytuację przeanalizujemy na przykładzie kremu pod oczy.

Młodość wymaga nawilżenia

Młoda skóra wciąż pozostaje jędrna i jedyne czego potrzebuje, to kosmetyki o właściwościach nawilżających. Warto jednak po nie sięgnąć nawet, gdy nie jesteśmy w stanie dopatrzeć się tzw. kurzych łapek. Dlaczego? Skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa i starzeje się najszybciej, wskutek czego bardzo szybko w tych okolicach będzie widać oznaki upływającego czasu. Należy więc postawić na dobry nawilżający krem pod oczy, taki jak L’Oreal Triple Active. Dzięki takiemu produktowi zafundujemy skórze odpowiednią pielęgnację (kremy do twarzy nie są najlepsze do stosowania w bliskiej okolicy oczu) oraz zapewnimy jej ochronę przed szkodliwym działaniem UV, co również powstrzyma oznaki starzenia.

Aby uzmysłowić sobie, jak istotne jest nawilżenie, możemy sobie wyobrazić np. jakiś owoc, który marszczy się wraz z wyparowującą wodą. Dzięki stosowaniu dobrze dobranego kosmetyku znacznie później będziemy zmuszone sięgnąć po bardziej zaawansowany kosmetyk.

krem_pod_oczy_-_efekt.jpg

Przeciwzmarszczkowo na zapas?

Gdy boimy się oznak starzenia, zdarza się, że sięgamy po krem pod oczy przeznaczony dla nieco starszych kobiet. Choć kosmetyk taki nie może nam zaszkodzić, nic wielkiego także nie zdziała, ponieważ skóra w każdym wieku ma inne potrzeby i np. składniki zawarte w kremie dla pań 45+ będą całkowicie zbędne kobietom tuż po 30. Dodatkowo pamiętajmy, że warto pobudzać skórę do naturalnej regeneracji, a nie „rozleniwiać” ją. Oczywiście możemy sięgnąć po produkt skierowany do pań w innym przedziale wiekowym, jednak jedynie wówczas, gdy są ku temu faktyczne przesłanki, np. szczególne potrzeby skóry lub pogłębiające się zmarszczki wokół oczu na skutek częstego ich mrużenia.

Lepiej zapobiegać

Jedno nie ulega wątpliwości, że krem pod oczy jest kosmetykiem potrzebnym. I nie tylko wtedy, gdy zmarszczki poznaczą naszą twarz i mamy z czym walczyć, ale o wiele wcześniej, aby zapobiegać zmarszczkom i pomóc zatrzymać czas.