wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Kredyt na wesele: wady i zalety
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-02-14 JDSTYLE - zaproszenia ślubne i dodatki weselne Ekskluzywna papeteria ślubna, ogromny wybór zaproszeń ślubnych i dopasowanych stylistycznie dodatków na wesele - sklep internetowy producenta. Zaproszenia ślubne
Witkowo
2020-02-14 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
2020-02-14 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Kredyt na wesele: wady i zalety

Ślub to bardzo ważny moment w życiu każdej pary, która zdecydowała się formalnie zalegalizować swój związek. Tradycja nakazuje jednak, by po uroczystej ceremonii zaślubin wydać dla przybyłych gości wesele, upamiętniające ten szczególny dzień. Co jednak, gdy młodych nie stać na wyprawienie hucznej zabawy? Coraz częściej wyjściem z tej sytuacji jest zaciągnięcie kredytu. Poniżej rozważamy, czy takie rozwiązanie jest godne polecenia.

O kredyt dziś wcale nie jest łatwo, więc czy warto starać się o jego uzyskaniu stojąc przed obliczem rozpoczęcia nowego i wspólnego życia? W wielu przypadkach szybki kredyt gotówkowy pozwoli zorganizować wesele marzeń, ale też istnieją przesłanki, które wskazują, że tego typu pożyczka nie jest dobrym pomysłem dla nowożeńców. Jakie są plusy i minusy kredytu na wesele? Czy warto zaciągać kredyt by wyprawić wspaniałe przyjęcie weselne?

Zaleta 1: wesele często się zwraca

Młodzi w dzisiejszych czasach nie oczekują konkretnych prezentów od przybyłych gości. Obecnie preferuje się „prezenty, które mieszczą się w kopercie”, czyli po prostu pieniądze. Jeśli więc na zaproszeniach poprosimy o podarunki pieniężne, istnieje duża szansa, że zorganizowane wesele się zwróci, a my szybko spłacimy zobowiązanie zaciągnięte w banku.

Zaleta 2: powód dobry jak każdy

Skoro można wziąć kredyt na wakacje lub kupno nowego samochodu, to dlaczego nie na organizację wesela? Powód ten jest dobry jak wszystkie inne. Jeśli tylko mamy pewność, że tego typu pożyczka nie wpędzi nas w kłopoty finansowe, to zdecydowanie warto wzmocnić nią swój weselny budżet.

kredyt-na-wesel1.jpg

Zaleta 3: bogactwo ofert

Na rynku nie brak różnych ofert kredytów gotówkowych. Młodzi mają więc dość szeroki wybór i mogą spokojnie dostosować taki kredyt do własnych potrzeb. Warto też zaznaczyć, że kredyty należą do bezpieczniejszych produktów w przeciwieństwie do popularnych pożyczek „chwilówek”. Zobacz, jakie banki zaoferują Ci ten kredyt: http://direct.money.pl/kredyt-na-wesele/

Wada 1: lepiej wziąć kredyt na mieszkanie

Bierzesz kredyt na wesele, a nie masz pieniędzy na kupno własnego mieszkania? Może lepiej będzie staranie się o pożyczkę, która pozwoli myśleć o lokum dla Ciebie i Twojej przyszłej żony/przyszłego męża? Kredyt na wesele to dobra opcja dla tych, którzy mają już gdzie mieszkać.

Wada 2: nie dla wszystkich

Niestety, ale młodzi często nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, by móc myśleć o kredycie na wesele. W takim wypadku pozostaje liczyć na wsparcie finansowe rodziców lub ewentualnie należy przesunąć moment wkroczenia na małżeńską ścieżkę.

Wada 3: kredyt może okazać się niewystarczający

Wysokość kredytu na wesele często zależy od zdolności kredytowej przyszłych nowożeńców. Jeśli ci mogą pochwalić się takową, ale jej jakość nie pozwala na pożyczkę wysokiego rzędu, wówczas może okazać się, że bank wręczy niewystarczającą ilość gotówki.

Jak widać, kredyt na wesele może okazać się zarówno strzałem w dziesiątkę, jak i pomysłem wyjątkowo chybionym. O tym, czy takie rozwiązanie jest dobre, decydują indywidualne detale. Jedno jest pewne, decyzje o samym ślubie i o podjęciu kredytu na wesele, powinna być dojrzała i dokładnie przemyślana.

Artykuł opracowany przez portal Money.pl

Autor: W. Chentkiewicz