wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Kreacja dla świadkowej
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-01-22 Sala Orchis klimatyzowana sala, możliwość wyboru kolorystyki dekoracji Sale weselne
Warszawa
2020-01-15 PartySystem Karol Toński DJ Wodzirej Oprawa Muzyczna i Artystyczna Wesela, Osiemnastki, Jubileusze i wszystkie inne. Dodatkowo Fotolustro, Dekoracje Światłem, Ciężki Dym, Wieża Zabaw, Namioty Bankietowe z wyposażeniem. Zespoły weselne
Więcbork
2020-01-11 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Rzeszów
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Kreacja dla świadkowej

Świadkowa to bardzo ważna osoba dla panny młodej. Nie tylko dlatego, że pomaga jej w przygotowaniach do ślubu i wesela, ale również ze względu na to, że jest jedną z najbardziej oryginalnych ozdób panny młodej. Świadkowa nie może więc ubrać się na wesele w jakąkolwiek sukienkę. Wybór odpowiedniej kreacji powinien być podyktowany kolorem, krojem oraz zdaniem panny młodej.

Kolor

Sukienki na wesele są dostępne w sklepach przez cały rok. Zmieniają się jedynie ich kroje, kolory, ozdoby i wykończenia. Jednak sukienki dla świadkowej to kreacje wyjątkowe. Powinny kolorystycznie pasować do dodatków, jakie wybrała do swojej sukni panna młoda. Z tego powodu sukienki te występują najczęściej w delikatnych, pastelowych kolorach, np. wrzosu, różu lub popieli.

kreacja-dla-swiadkowej.jpg

Niekiedy panna młoda ma zdecydowanie inną wizję i chce, aby świadkowa była ubrana w ciemną kreację. Sukienki dla świadkowej w kolorze granatowym, bordowym, a nawet czarnym to równie często spotykane na weselach kreacje.

Krój

Równie ważny jak kolor jest krój sukienki. Najbardziej popularne sukienki są utrzymane w zwiewnym i stosunkowo luźnym stylu. Dobrze sprawdzają się sukienki o kroju A lub ołówkowe, chociaż te drugie zdecydowanie ograniczają ruchy.

Ważna jest także długość. Sukienki dla świadkowej nie mogą być zbyt krótkie. Optymalne są sukienki, które kończą się tuż nad kolanem lub zaraz za kolanem. Górna część sukienki powinna zakrywać ramiona. Jeżeli wybór padł na sukienkę, która odrywa ramiona, należy dołączyć do niej szal lub bolerko, albo w inny sposób zakryć ramiona, przynajmniej na czas ceremonii i oficjalnych zdjęć.

Opinia panny młodej

Każda świadkowa powinna liczyć się ze zdaniem panny młodej odnośnie sukienki na wesele. Najlepszym wyjściem będą wspólne poszukiwania sukienki. Jeżeli nie chcesz szukać kreacji w sklepach stacjonarnych, sprawdź, jakie sukienki oferują sklepy internetowe. Dobrym miejscem na poszukiwania jest sklep z ubraniami Quiosque.

Mała komplikacja może powstać, jeżeli panna młoda chce, aby cały orszak druhen był ubrany w takie same lub bardzo podobne sukienki. Jednak i z tej sytuacji jest wyjście. Druhny mogą umówić się między sobą na jednakowy kolor lub krój sukienki, tak, aby każda z nich dobrze czuła się w weselnej kreacji.

Sukienka czy...

Moda ślubna zmienia się z sezonu na sezon, jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna - świadkowa powinna być ubrana w sukienkę. Chociaż wiele sklepów proponuje inne, równie ciekawe rozwiązania, to świadkowa nie powinna ulec pokusie i zdecydować się na odpowiednio dobraną sukienkę.