wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Kartki ślubne - najpopularniejsze rodzaje
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Kartki ślubne - najpopularniejsze rodzaje

Oryginalna kartka ślubna to doskonały sposób na wyrażenie swoich pozytywnych uczuć względem Młodej Pary, złożenie życzeń, a także przekazanie prezentu w postaci pieniędzy. Ponadto ma ona wartość sentymentalną i po wielu latach może stanowić źródło wspomnień, przywołując w pamięci wyjątkowe chwile. Jeśli na dodatek kartka znacznie wyróżnia się spośród innych, tradycyjnych egzemplarzy, z pewnością zapadnie w pamięć. Jakie rodzaje cieszą się obecnie największą popularnością?

Spersonalizowane kartki na ślub

To zdecydowanie jeden z najciekawszych pomysłów kartek z okazji ślubu. Personalizacja może występować pod różnymi postaciami. Znając hobby Młodej Pary, specyfikę pracy czy inne cechy charakterystyczne, można wykorzystać je jako motyw, który znajdzie się na kartce. Może być to na przykład obrazek małżonków jadących na rowerze, a dla miłośników gier komputerowych- kartka wykonana w tego typu stylistyce. Spersonalizowane upominki doskonale podkreślają znajomość pomiędzy Młodą Parą, a osobą wręczającą prezent.

Innym pomysłem na kartkę jest wykorzystanie zdjęć małżonków, które zostaną ułożone w subtelny i elegancki kolaż. Na okładce pojawią się również imiona Panny i Pana Młodego. Zdjęcia mogą być zarówno romantyczne, jak i przedstawiać zabawne sceny. Kartki tego typu z dużym prawdopodobieństwem zajmą czołowe miejsce i będą wystawione na domowym regale czy półce.

Ciekawym sposobem na wyrażenie swoich uczuć względem świeżo upieczonych małżonków jest zakup kartki, w której znajdą się wymyślone przez nas życzenia, zapisane w niezwykle elegancki sposób. Tego typu możliwości spersonalizowania kartek sprawiają, że te niewielkie upominki mogą stanowić prawdziwe dzieła sztuki.

kartkaslubna.jpg

Osoby, które mają swoją wizję kartki ślubnej i chcą, aby była ona od początku do końca ich autorstwa, mogą zdecydować się na przesłanie własnego projektu okładki oraz przygotowanych życzeń. To co znajdzie się na zewnętrznej stronie stanowi już inwencję własną autora, jednak z pewnością będzie stanowić niezapomniany prezent.

Zabawne kartki na ślub

Kartka z zabawnym motywem to doskonały pomysł w przypadku, gdy Młoda Para to bardzo bliscy znajomi osoby wręczającej prezent. Mogą więc pojawić się zarówno śmieszne rysunki, oryginalne hasła czy nietypowe życzenia. Upominek tego typu z pewnością się wyróżni, a świeżo upieczeni małżonkowie z chęcią będą do niego wracać.

Kartki ślubne z romantycznym przesłaniem

Zawarcie związku małżeńskiego to zdecydowanie jeden z najważniejszych i najbardziej romantycznych momentów życia. Wartość tej chwili doskonale podkreślą upominki odpowiadające charakterem uroczystości. Romantyczne kartki z okazji ślubu to świetny wybór w sytuacji kiedy całość rozgrywa się w klimacie boho, ale nie tylko. W tym przypadku warto postawić na sentymentalne i wzruszające życzenia, a także odpowiednią okładkę kartki. Co powinno się na niej znaleźć? Obowiązkowym elementem będą serduszka, kwiaty, a także motyw koronki oraz wstążki. W środku może znaleźć się cytat, który nawiązuje do rozpoczęcia nowej drogi życia i głębokiego uczucia łączącego Młodą Parę. Dobrym pomysłem będzie również dodanie osobistego akcentu w postaci zdjęcia małżonków z dawnych czasów, zasuszonych kwiatów czy innego symbolu przyjaźni.

kartkaslubna2.png

Tradycyjne kartki ślubne

Jeśli Para Młoda to typowi tradycjonaliści preferujący klasyczną stylistykę, warto postawić na stonowaną kartkę ślubną. Co może się na niej znaleźć w takiej sytuacji? Z pewnością imiona małżonków, data zawarcia związku małżeńskiego i stonowane ozdoby, na przykład motyw kwiatowy. Klasyczne wzory stanowią dobre rozwiązanie również w sytuacji, gdy Młoda Para to dalsza rodzina, której nie znamy na tyle dobrze, aby pozwolić sobie na spersonalizowaną wersję.

Nowoczesne kartki z okazji ślubu

Nowoczesna stylistyka zakłada przede wszystkim minimalizm i stonowane wzornictwo, idealne przykłady znajdziemy na stronie https://www.twojakartka.pl/17-slub. Kartki tego typu mają przeważnie jednolite tło, na którym znajduje się odpowiedni napis np. Mr&Mrs Kowalscy. Prosta stylistyka z pewnością spodoba się wszystkim fanom nowoczesnego stylu, którzy nie przepadają za wzorzystymi dodatkami, ani intensywną kolorystyką.