wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jakie sukienki na wesele wybierają Polki?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jakie sukienki na wesele wybierają Polki? Zobacz raport Domodi

Trwający sezon weselny oznacza tylko jedno – dziesiątki kobiet wyruszają na zakupy w poszukiwaniu idealnej kreacji na nadchodzący ślub. Zastanawiałaś się kiedyś, jak to wygląda u innych pań? Poznaliśmy Wasze potrzeby i preferencje zakupowe! Dzięki przeprowadzonej przez Domodi ankiecie możesz sprawdzić, jakie sukienki na wesele wybierają Polki.

Polki stawiają na idealny fason!

To właśnie fason sukienki jest głównym kryterium podczas poszukiwania idealnej kreacji na wesele. Tak sądzi ponad 56% ankietowanych kobiet! Nie bez powodu – w końcu odpowiednio dobrany krój potrafi zdziałać przysłowiowe cuda i w ciągu kilku sekund podkreślić atuty figury oraz subtelnie ukryć mankamenty. Możesz się o tym przekonać, przeglądając sukienki weselne na Domodi – różnorodność fasonów i kolorów sprawia, że wybór idealnie dopasowanej kreacji staje się jeszcze łatwiejszy.

Nie bez znaczenia jest dla nas wygoda – to właśnie ona znalazła się na 2. miejscu. Aż 53,7% kobiet przywiązuje wagę do tego, czy dana sukienka sprawdzi się podczas wielogodzinnych szaleństw na parkiecie. Za swobodą ruchów uplasowała się cena, którą wskazało 40,6% ankietowanych, co dla niektórych pań może okazać się zaskoczeniem. Rosnąca świadomość konsumencka sprawiła, że koszt zakupu kreacji stał się mniej istotny niż nasza pewność siebie i zadowolenie z wyglądu.

Uniwersalność jest zawsze w cenie

Fason kreacji, wygoda i cena to nie wszystko, na co zwracamy uwagę w trakcie zakupów. 38,6% kobiet decyduje się na wybór sukienki, którą będzie mogła założyć na inną okazję. Co ciekawe, tylko 10% ankietowanych pań zadeklarowało, że miało ją na sobie tylko raz. Aż 45% ankietowanych bez problemu decyduje się na ponowny wybór tego samego looku, o ile, oczywiście, w zabawie biorą udział goście, którzy nie mieli wcześniej okazji go podziwiać. Z kolei 23% kobiet chętnie włoży tę samą sukienkę na kilka imprez, a tylko 1% mniej zmienia w weselnym outficie jedynie akcesoria.

01_wesele_grafika.jpg

Hity weselne wśród Polek

Polki uwielbiają pokazywać nogi – aż 47,9% ankietowanych wybiera sukienki mini. Tuż za nimi, z wynikiem 36%, uplasowały się kreacje midi. Zaskoczeniem są zamykające podium kroje maxi, które cieszą się popularnością tylko wśród 16,1% kobiet. Co z kolorami? Pastele, które nie znikają ze świata trendów, zadomowiły się w modzie weselnej – 38,7% pań zadeklarowało, że to właśnie te odcienie wybierają na ślubną uroczystość, co zapewniło im znaczną przewagę nad nieśmiertelną czerwienią. Zmysłowa barwa jest wybierana tylko przez 18,1%. Co ciekawe, 38% Polek nadal rezygnuje z bieli i czerni, sądząc, że uniwersalne kolory nie pasują do weselnej zabawy.

Konkurencja dla sukienki

Do niedawna sądzono, że sukienka jest jedynym słusznym wyborem na wesele. Ankieta Domodi dowodzi, że jest inaczej, a popularne kreacje mają dość silną konkurencję. Mowa oczywiście o kombinezonie, który jest idealną alternatywą dla 34,4% badanych Polek. To tylko o 4% mniej niż uzyskała sukienka! Kobiety nie pozostają również obojętne na obowiązujące trendy. Królujące w świecie stylu damskie garnitury znalazły swoje miejsce także w modzie weselnej – 17,1% ankietowanych wybrałoby je zamiast sukienki.

02_wesele_infografika.jpg

A co z planowaniem i płaceniem?

Domodi sprawdziło nie tylko, czym kierują się Polki, wybierając sukienkę na wesele, ale także jak wyglądają ich zakupy. Czy wiesz, że aż 47% z nas rozpoczyna poszukiwania nawet 6 miesięcy przed imprezą? Gratulacje dla pań, które nie zostawiają tej decyzji na ostatnią chwilę – na to decyduje się tylko 21% ankietowanych. Z kolei 30% planuje weselny look miesiąc przed uroczystością.
Zastanawiasz się, ile wydajemy na sukienki na wesele? Tylko dla 6,6% kobiet cena nie gra żadnej roli, a zamiast niej ważniejszy jest wygląd kreacji. 36,8% ankietowanych przeznacza na tę okazję maksymalnie 300 zł. Na drugim miejscu uplasowała się górna granica wynosząca 200 zł, a zaraz za nią przedział 300-500 zł – tyle jest w stanie wydać 23,4% pań, które wzięły udział w ankiecie Domodi.

04_wesele_grafika.jpg