wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jakie powinno być idealne zaproszenie ślubne?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jakie powinno być idealne zaproszenie ślubne?

Organizacja idealnego wesela składa się z wielu drobnych, pozornie nieistotnych elementów. Zaproszenie na ślub jest jednym z nich - jest pierwszych kontaktem gości z tym ważnym wydarzeniem. Jak wybrać odpowiednie zaproszenie?

Zaproszenia ślubne są ważnym elementem, który powinien odzwierciedlać uroczystość i budować oczekiwania wobec niej. Dlatego ważne jest aby było dopasowane do całego stylu wesela. Podstawową sprawą są oczywiście kolory przewodnie, niemniej warto zawrzeć na zaproszeniu jakiś subtelny element. Mogą być to na przykład motywy kwiatowe podobne do wianka panny młodej albo element kolorystyczny muchy pana młodego. Dostosowanie zaproszenia do pory roku w którym odbywa się wesele nadaje mu dodatkowej harmonii. Wiele firm obecnie obok zaproszeń w swojej ofercie ma księgi gości, menu, winietki czy pudełka na koperty, więc warto rozważyć zrobienie wszystkich tych elementów w jednym stylu.

 rustykalny-zestaw-slubny.jpg

Aby wszystko ze sobą współgrało, para młoda powinna zdecydować się na konkretny styl wesela, z którym będzie korespondowało zaproszenie. Wybór na rynku różnych stylów jest przeogromny. Jeśli decydujemy się na wesele w stylu minimalistycznym, dobrze będzie wyglądało zaproszenie czarno-białe. Z kolei wesela typu vintage dobrze komponują się z zaproszeniem koronkowym, kwiatowym czy rustykalnym. Para młoda o luźnym usposobieniu może wybrać zaproszenie humorystyczne. Popularnym ostatnio motywem są zaproszenia ze zdjęciem pary młodej - często z przedślubnej sesji narzeczeńskiej lub ze wspólnych przygód i wakacji, co nadaje bardzo osobisty charakter zaproszeniu i często sprawia, że rodzina i przyjaciele zachowają je na pamiątkę.

wiosenne-zaproszenie-slubne.jpg

Jakie informacje powinno zawierać takie zaproszenie? Zwyczajowo na pierwszej stronie umieszcza się imiona pary młodej oraz datę wydarzenia, jednak nie jest to element konieczny. Wszak na drugiej stronie zamieszczone są szczegółowe informacje, czyli imię i nazwisko panny i pana młodych, datę, godzinę i miejsce zarówno ślubu jak i wesela. Ponadto koniecznie trzeba podać dane kontaktowe z prośbą potwierdzenia przybycia do konkretnej daty. Ostatnio modne są również wkładki do zaproszeń na których para młoda informuje gości co chcieliby otrzymać wraz z życzeniami zamiast kwiatów, oraz ewentualnie jaką formę prezentów preferują. Pomimo kreatywnych pomysłów na sposoby umieszczania poszczególnych informacji na zaproszeniu należy pamiętać o starszym pokoleniu, dla którego dla którego te najistotniejsze informacje muszą być przedstawione w sposób jasny i oczywisty.

Rzecz jasna istotne jest również bezbłędne zapisanie w zaproszeniu dla kogo ono jest. Na przykład należy pamiętać o tym, że w podwójnych nazwiskach odmienia się oba jego człony, lub że niektóre nazwiska odmieniają się w sposób nieregularny. Ponadto trzeba zawrzeć informacje, czy zaproszenie dotyczy też osoby towarzyszącej lub z dzieci. Jeśli lista gości nie jest jeszcze pełna można zamówić kilkanaście zapasowych bez wypełnionego imienia i nazwiska gościa, dzięki czemu będzie można je uzupełnić gdy decyzja zostanie podjęta.

 

zaproszenie-z-brylancikiem.jpg

Zaproszenia zwyczajowo należy dostarczyć gościom 3 do 4 miesięcy przed weselem. Należy jednak pamiętać, że jeśli wesele odbywa się w okresie wakacyjnym warto wcześniej wręczyć je gościom. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze wiele osób planuje wakacje z półrocznym wyprzedzeniem. Po drugie jest to najgorętszy okres weselny i lepiej wręczyć swoje zaproszenie na ślub jako pierwszy - dzięki temu większe są szanse, że gość wybierze nasze wesele.

Wybór zaproszenia na ślub, gdy zdecydowaliśmy się już na styl i motywy przewodnie wesela, powinien być łatwą decyzją, jednak najlepiej rozpocząć jej podejmowanie z odpowiednim wyprzedzeniem, tak, aby na pewno było idealne.

Źródło zdjęć: RozsadnePannyMlode.pl