PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jakie opakowania cukiernicze wybrać? Poradnik
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jakie opakowania cukiernicze wybrać? Poradnik

Główną funkcją jednorazowych opakowań cukierniczych jest umożliwienie swobodnego zabierania przez klientów słodkości na wynos. Pełnią one także rolę zabezpieczenia wypieków w czasie transportu. Opakowania cukiernicze mogą przybierać różne formy i kolory - w tej kwestii pole do popisu jest nieograniczone. Istotny jest jednak materiał wykonania oraz ich właściwości higieniczne - bez odpowiednich certyfikatów, nawet najpiękniejsze pojemniki nie mogą mieć kontaktu z żywnością. Zatem, jakie opakowania można bez obaw wykorzystywać w cukierni? O tym szerzej w poniższym artykule.

Jednorazowe opakowania cukiernicze | Jakie powinny być?

Każda osoba pracująca w cukierni doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne są solidne opakowania cukiernicze. To dzięki nim możliwe jest przenoszenie, a także przechowywanie wypieków w sklepowej witrynie. Bez nich klienci nie mieliby możliwości kupna wyrobów cukierniczych na wynos, ani ich bezproblemowego mrożenia czy transportu. Dobre pojemniki jednorazowe chronią również swoją zawartość przed rozwarstwianiem czy pokruszeniem. To absolutny niezbędnik w każdej profesjonalnej cukierni. 

W czasie wyboru opakowań cukierniczych, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Najważniejszym z nich jest jakość pojemników. Muszą one być wykonane z materiału, który przeszedł wszystkie potrzebne testy i posiada pozwolenie na wykorzystanie go do kontaktu z żywnością. Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość opakowań. Ze względu na styczność z różnymi wypiekami, muszą one być odporne na wahania temperatur i odkształcenia. Dobrze, gdyby wyposażone były w wygodny system zamykania oraz prezentowały się atrakcyjnie.

Gdzie kupować opakowania cukiernicze?

Zastanawiasz się, gdzie kupić opakowania cukiernicze? Odpowiedź jest jedna - hurtownia opakowań cukierniczych. Jest to miejsce, które oferuje szeroki wybór opakowań do ciast, ciasteczek, tortów i innych słodkich wypieków. Dobra hurtownia opakowań cukierniczych zazwyczaj dysponuje szeroką gamą dostępnych pojemników. Znaleźć tam można wyroby wykonane z tworzyw sztucznych, papieru i tektury, a nawet folii aluminiowej. Wszystkie opakowania cukiernicze pochodzące z zaufanego źródła - a więc z hurtowni -, są wykonane z jakościowych materiałów, a kupić je można w atrakcyjnych cenach.

W dobie internetu nie trudno znaleźć hurtownię, z którą warto podjąć współpracę. Wystarczy w wyszukiwarkę Google wpisać frazę: hurtownia opakowań cukierniczych lub pojemniki jednorazowe hurtownia, a algorytm pokaże nam jego zdaniem najlepsze propozycje zgodne z naszą lokalizacją. 

opakowanie-na-ciastka.jpg

Opakowania cukiernicze: plastik czy karton?

Wielu właścicieli cukierni często zastanawia się, czy lepiej postawić na pojemniki plastikowe, czy kartonowe do przechowywania swoich wyrobów. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Większe partie wypieków, na przykład te przeznaczone na różnego rodzaju uroczystości, powinno się zabezpieczać przy pomocy opakowań kartonowych. Są one na tyle sztywne, że bez problemu uchronią słodkości przed zniszczeniem. 

Z kolei produkty przeznaczone do umieszczenia w witrynie sklepowej, bądź też mające posłużyć jako prezent, najlepiej jest zapakować w pojemnik plastikowy. Takie opakowanie nie tylko zapewni odpowiednią ochronę swojej zawartości, ale również stosownie ją wyeksponuje. Zarówno ten rodzaj opakowania, jak i jego kartonowy odpowiednik, może być przyozdobiony logiem danej cukierni.